IUI-proč se nedaří?

IUI-proč se nedaří?

Jana  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
můj dotaz se týká IUI. Již na 1. IUI jsme byli v listopadu a bohužel bez úspěchu. Všechny vyšetření, UTZ i hormonální profil mám v pořádku, manželův spermiogram je také v normě. Prosím o Váš názor na tuto metodu, jak je možné, že když jsme oba zdraví, tak se to stále nedaří. Je to 1,5 roku. Děkuji za Váš názor.
LENI  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 5 odpovědí
Milá Jano,
otázky typu PROČ se stále mimčo nedaří si kladu delší dobu i já a věř, že první pokus IUI a celkově snažení se o dítě "teprve" rok a půl naprosto nic neznamená - dokonce podle slov gynekologické medicíny jsi jen krátce po onom zmiňovaném jednom roku snažení se, kdy se teprve po této době například doporučuje řešit nějaké problémy v CARu... dřív se prý pár nemá znervózňovat...
My se skutečně nechtěli stresovat předčasně a tak jsme zašli do Centra asist.reprodukce až asi po dvou letech, předtím jsme to řešili s mým běžným gynekologem a nyní, kdy jsme absolvovali už 6X IUI - bez úspěchu a v létě dokonce jedno neúspěšné IVF, kde už skutečně jde o hodně (jak peněz, tak nervů) a stále nic - si kladu neustále stejné otázky typu PROČ??? Proč se nedaří, když po malém tak toužíme??? A to se v březnu přehoupneme už dokonce do neuvěřitelných šesti let vědomého snažení se o mimčo. Být ve tvé kůži, tak se opravdu ještě nehroutím, protože jeden neúspěšný pokus inseminace nic neznamená a už třeba ten druhý může vyjít....
A ještě podotýkám, že ani nám s manželem doktoři nedokáží říct, v čem je problém, protože jsme oba dle jejich názoru a veškerých vyšetřeních v pořádku. A pak se v tom vyznej... Možná psychika... nevím... Po roce n. dvou jsem si tohle ještě nepřipouštěla, protože jsem si říkala, že věřím, že do tří let se určitě malé podaří, teď jak čas letí, jsem asi nervóznější...
Na jače plánujeme zkusit jeden n. dva další pokusy IUI a když se nezadaří, začít stimulaci na druhé IVF.
Držím všem snažilkám pěsti :o)
Lenča
MUDr. Pavel Otevřel  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
po 1 neúspěšné IUI opravdu není třeba házet flintu do žita. Úspěšnost IUI je cca 15 % na cyklus.Snažte se (vím, že to neníjednoduché) se příliš neupínat ke každému měsíci léčby.
dr. Otevřel
Hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
A máte i imunologické vyšetření? Můžou se Vám např. tvořit protilátky proti spermiím nebo partner nemusí mít v ejakulátu dostatečné protilátky proti prostředí v pochvě. Také si Vaše tělo může tvořit protilátky proti embriu...Jsem pouze laik, snažíme se dva roky a z krve mi zjistili protilátky proti spermiím....

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí