Je IUI bolestivé?

Je IUI bolestivé?

Nikinka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den chci se zeptat jsem bude mi dělat můj gynekolog IUI a chci vědět jestli mě to může ten samotný zákrok bolet Děkuji a jaká je procentní možnost k otěhotnění po zákroku IUi a jestli je to možnost větší procentnosti než samotný pohlavní styk slečna NIKI
MUDr. Pavel Čermák Ph.D.  |  Basic member  |  Ostrava
  • 7 odpovědí
Dobrý den,

IUI není obvykle bolestivé, ale může nastat reakce na aplikaci semene do dutiny děložní.Proto se musí dělat zvláštní technikou.Úspěšnost partnerské IUI je celosvětově cca 6-8 % , proto musí být splněna kritéria pro IUI.Jedním z nejdůležitějších je normální spermiogram.

MUDr.Pavel Čermák
Gyncentrum Ostrava
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Milá Niki,
opravdu není nutné se obávat. Úspěšnost je větší než u pohlavního styku, neboť promyté a kapacitované spermie umístíme do dutiny děložní, tedy až za hrdlo děložní, jehož hlen tvoří pro některé spermie nepřekonatelnou překážku (zánět, velké množství protilátek proti spermiím).
Přeji úspěch. Pěkný den.

Doc.MUDr.Aleš Sobek, CSc.
XXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí