Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nízká bazální teplota - Vyšetření ovulace - Diskuze

Nízká bazální teplota

Nízká bazální teplota

petulina85  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, rok a půl se snažíme s přítelem o dítě, stále se nám to nedaří, proto si již dva měsíce měřím bazální teplotu, ale ani jednou jsem nedosáhla teploty vyšší než 36,8´C. Byla jsem u svého gynekologa, odebral mi krev a výtěr na vyšetření hormonů. Pan doktor to co mi je nějak nazval, to že nemám teplotu vyšší jak 36,8´C, jenež já bohužel nevím jak, protože to bylo pro mě cizí slovo.Proto prosím o radu. Mnohokrát děkuji.
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Dobrý den. Patrně měl kolega na mysli monofazickou bazální teplotu. Správná křivka je bifazická, tedy má dojít k vzestupu teploty v 2. polovině cyklu. Samo o sobě to ještě nic neznamená. Může se jedná o anovulaci - tedy cykly bez ovulace, což může být jedna z možných příčin Vaší neplodnosti. Obecně lze říci, že měření bazální teploty je nepřínosné. Zdraví J. Řičánek
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Vážená paní,
při ovulačním cyklu je obvykle bazální teplota vyšší ve druhé polovině cyklu. Monofazická křivka bazálních teplot se vyskytuje u cyklů anovulačních, tedy v cyklech, kdy nedochází k uvolnění vajíčka. Ovulaci bude zřejmě nutné u Vás medikamentózně podpořit.
S pozdravem
dr.Prokopová, Repromeda
blanka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den zajímalo by mě již 3 den mám bazální teplotu 37,7 dva roky jsem bez antikoncepce
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
u Vás je třeba to opakovat měření v připadě stejně je to anovulačni kontrola uz a medikamentózně podpořit.
držim vám pálce .
Dr Samer Assaad.

Reakce na Dr Samer Asad

dida  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den ja vám nerozumim jaka teplota??

Reakce na dida

MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, jedná se o bazální tělesnou teplotu, tedy o klidovou teplotu těla. U ženy se tato teplota mění během menstruačního cyklu. Na začátku menstruačního cyklu je nižší, v době ovulace se zvýší. Sledováním této teploty dokážete spolehlivě určit ovulaci (uvolnění vajíčka) a tedy určit čas, kdy můžete otěhotnět. Mimo to, že takové sledování Vám pomůže určit čas, kdy jste plodná (a případně se v ten čas zdržet sexuálního styku (nemusíte tedy platit za drahou antikoncepci a v případě HAK ještě navíc zdraví škodlivou)), ale dokáže odhalit příčiny případné neplodnosti, které lze pak více méně jednoduše odstranit (tj. vyléčit neplodnost bez stimulace vaječníků, bez umělého oplodnění).
Doktor ve Vašem okolí