Clostilbegyt a přirozená Ovulace / Spineni

Clostilbegyt a přirozená Ovulace / Spineni

veronika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý vecer,
Mam otázku ohledně léku Clostilbegyt. Paní doktorka mne ho předepsala,ale ja mam ovulaci. Cítím zato na sobě - bolest břicha, i hlen mam a taky někdy potvrzeno ovulacnimi testy. Proto se bojím lék užívat, aby neměl spíše nejake vedlejší účinky. Co myslíte, je vhodně lék užívat?
Dříve jsem užívala 5 měsíců Utrogestan. Nyní jsem jej neměla a týden před menstruaci jsem mela Spineni. Před užíváním Utrogestanu bylo Spineni cca 2 dny před MS. Utrogestan si chci nechat jeste předepsat, kdyby se náhodou jednalo o sníženou funkci žlutého tělíska, ale s tím Clostilbegyt si nejsem jistá.
Dekuji za názor.
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den,
Clostilbegyt je určen ke stimulaci růstu ovulačního folikulu. Pokud u Vás k ovulaci dochází, není důvod ho užívat. Utrogestan nasazený po ovulaci dává smysl. Jestliže vyšetřen partnerův spermiogram, doporučuji nejdříve se vydat tímto směrem.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
veronika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď.
Ještě se hvi zeptat, pokud mívám ovulaci 18-20 den cyklu, kdy podle Vás začít s užíváním utrogestanu a kolik dni. Moje paní doktorka původně předepsala jist ho 18 den cyklu po dobu 8 dnů, říká, ze to na ovulaci nemá vliv, ale slysela jsem jiné názory.
Dekuji
Stellart s.r.o. KLINIKA TEPLICE  |  Basic member  |  Teplice
  • 29 odpovědí
  • 13 Likes
Dobrý den,
ve Vašem případě paní doktorka pravděpodobně chce užíváním Clostilbegytu docílit, aby jste měla více folikulů. Vedlejších účinků se obávat nemusíte. Jelikož neznám Váš zdravotní stav, je to můj názor ohledně užívání Clostilbegytu.
S pozdravem MUDr. Daniel Schmitz
veronika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď.
Doktor ve Vašem okolí