Nepravidelná menstruace a anovulace

Nepravidelná menstruace a anovulace

Misa1Misa  |  návštěvník
Dobrý den,
je mi 22 let, příteli 24. Již 9 měsíců se s přítelem snažíme o miminko (před 9 měsíci jsem vysadila po 7 letech antikoncepci a začali jsme se snažit). Od začátku našeho snažení o miminko bereme s přítelem Selzink plus a kys. listovou.
Po 3 - 4 měsících neúspěchu jsem šla k mému gynekologovi, který mi udělal hormonální profil (vše ok), poslal přítele na spermiogram (ok, dokonce nadprůměrné výsledky).
Mým problémem však je nepravidelná ms (někdy až po 40 dnech) a také to, že nedochází k ovulaci - tak zjistil dr. z ultrazvuku.
Byl mi tedy nasazen Clostilbegyt, první měsíc 1 denně, ale bez úspěchu, další měsíc pauza, další měsíc 2 denně a také se nepodařilo
Při braní Clostilbegytu jsem docházela pravidelně na UTZ, první měsíc tam folikul byl, dr. mi píchl Pregnyl, při dalším braní Clostilbegytu (2 denně) se žádný folikul neudělal
Tento měsíc budu brát Clostilbegyt naposledy - 2 denně a pokud to nezabere, už to budeme řešit jinak (toť slova mého dr).
Jsem už z toho zoufalá, nevím, co dělám špatně. Co myslíte, jaké jsou ještě možnosti léčby, dá se zkusit něco jiného? - obávám se, že dr. naznačoval, že by v případě neúspěchu následovalo umělé oplodnění a to bych prozatím nechtěla. Pořád si myslím, že jsem ještě dost mladá na to, aby se nám podařilo otěhotnět přirozeně.
Děkuji moc za Váš názor.
Hezký den, Míša.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Vážená Míšo,
důvodem pro nepravidelný menstruační cyklus je většinou chybění ovulace, jak Vám již bylo diagnostikováno. Možnosti, jak Vaše vaječníky přimět k ovulaci, jsou dvě: Buď podat antiestrogenní preparát v tabletách (např. Clostilbegyt, jeho užívání je ale z důvodů možných nežádoucích účinků doporučeno omezit na zhruba 4 menstruační cykly) nebo přímo folikulostimulační hormon v injekcích. Použití tohoto hormonu je však vázáno na provedení cyklu umělého oplození. Názor Vašeho lékaře považuji za správný.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová, REPROMEDA Brno, www.repromeda.cz
MUDr. Pavel Otevřel  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
Na základě Vašich informací musím potvrdit, že Váš lékař postupuje zcela správně a prováděná léčba je optimální.
Dalším krokem je pak léčba pomocí metod umělého oplodnění.
Vy sama si nemusíte nic vyčítat, za takovouto poruchu nemůžete, nic jste si sama nezpůsobila například nesprávným životním stylem.
I s touto poruchou je samozřejmě možné spontánně otěhotnět, ale šance je malá a s věkem klesá. Naproti tomu ženy s touto diagnosou, které posdstupují léčbu IVF mají velmi dobrou šanci, že to vyjde třeba hned napoprvé.
Držím palce

dr. Otevřel, Unica, Brno, XXXXXXXXXXXX
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Vážená paní,
1/ po 9 měsících snahy o koncepci není žádný důvod k tomu, být zoufalá (natož ve 22 letech)
2/ léčba Clostilbegytem je základní postup, kterým se vždy léčba této poruchy zahajuje, avšak pouze asi 1/3 žen otěhotní (i když mají prokázanou ovulaci)
3/ pokud Clostilbegyt nestačí k vyvolání ovulace amebo k otěhotnění nedojde, je následujícím krokem použití kvalitnějších (byť dražších a injekčních preparátů), tzv. gonadotropinů.
4/ Tři neúspěšné cykly s Clostilbegytem nejsou ještě v žádném případě indikací k mimotělnímu oplodnění
S pozdravem
Doc.MUDr.T.Mardešić CSc., vedoucí lékař Sanatoria Pronatal (XXXXXXXXXXXXXXX)

dida  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den
mě je 22let první ms jsem dostala 11 letech,az do 15ti no ale potom nastal neakej problem že jsem třeba nemnela 5 až 6 mnesícu ms a byla jsem tak hloupá že jsem nešla k doktoru a tak jsem jse zanedbala,a pak jse my zacala točit hlava a šla jsem ženskymu lekaři a nastavil my antikoncepci a kalendařek po 3 měsícich nenastali zádne změni doktor my zastavil jiné atikoncepce ale také my nepomohli dokonce ani injekce my nepomohli,s přitelem jsme 3 roky a snažime se o mimino.antikoncepci už uživet nechci pujdu k ženskímu at mně pošle na celkové višetření z jakho duvodu mám nepravidelni cyklus a tam at delaj semnou pořádek ,jsem stoho velmi smutná uz nevim co,a velmi dobře chápu ženskych ktere jsou vmé situaci
prozatim to je vše
přeji hezky den, luckaa

monika  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, prosím Vás pěkně o odpověď na mou otázku! Mám nepravidelnou menstruaci, při braní prášků vše ok! Po vynechání 3 měsíce také bez problémů a poté po 35 dnech jsem šla na injekci na vyvolání, doktor doporučil dělat ovulační testy, nyní jsem 30 den od začátku poslední mestruace a udělala jsem ovulační test a teprve nyní se ukázali 2 čárky! Je možné, že mám ovulaci takto pozdě? Jak mám postupovat jít na další vyvolávačku nebo začít řešit jinak? Děkuji moc za odpověď Monika
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená Moniko, vhodné je odborné vyšetření (gynekologické, genetické, hormonální). Pokud usilujete o otěhotnění pak i vyšetření partnera. Na vše se specializují centra asistované reprodukce. Přeji pěkný den.


Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Polanka nad Odrou
XXXXXXXXXXXXXXX
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Vážená Moniko,
doporučuji Vám důkladé vyšetření v ambulanci Vašedho gynekologa, případně v centru asistované reprodukce. Přínosné bude zejména hormonální vyšetření a monitorování průběhu menstruačního cyklu pomocí ultrazvukového vyšetření.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
polka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, v květnu 2012 jsem vysadila HA, následně 2 měsíce jsem menstuaci dostala v pravidelném termínu 28 dnů, další měsíc jsme měla zpoždění 2 dny a nyní se menstuace nedostavila ani po 35 dnech. S manželem se chceme pokusit o miminko, mám se znepokojovat a navštívit lékaře, nebo ještě vyčkat? Je možné, že bych neměla vůbec ovulaci? Děkuji zä Vaši odpověď.
aliis  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už třetí měsíc mám nepravidelnou ms.S manželem jsme se začali snažit o miminko,ale neprobíhá u mě ovulace.Zjistila jsem to měření bazalní teplotou,polohy děložního čípku a když by měla byt ovulace nemám žadny cervikalní hlen.Dřív jsem,ale ovulaci měla pravidelnou.Problem začal byt až s nepravidelnou ms.Diky za radu
Doktor ve Vašem okolí