Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ovulace a Provera - Vyšetření ovulace - Diskuze

Ovulace a Provera

Ovulace a Provera

Pepe666  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, je mi 26 let a mam problem s nepravidelnou menstruaci, s tim, ze mi MS dokonce i vynechava. Horm.antikoncepci jsem brala od svych 17. let do 22 let. Od te doby HA neberu presto mam problem s cyklem. jenomze s pritelem se snazime o miminko. uz je to rok co spolu mame nechraneny pohlavní styk. Samozrejme pani doktorka o tom vi. Udelala mi HP, ten je pry co se tyce zakladnich hromonu v poradku. Ale vzhledem k tomu ze mam nepravidelnou MS ktera vynechava, sem pochopila ze u me zrejme nedochazi k ovulaci. Kdyz jsem pozadala o folikulometrii , bylo mi receno, ze je to zatim zbytecne, clostilbegit jsem taky nedostala na stimulaci vajecniku, dostala jsem poouze Proveru 5mg, coz si myslim, ze moji situaci teda rozhodne neresi kdyz chci otehotnet :( Navic pani doktorka mi rekla, ze u brani Provery lze otehotnet, ale jinde mi bylo zas receno ze ne, tak kde je pravda ? Jinak merim si i BT, v prvni polovine cyklu se teplota pohybuje kolem 36,3, merim v 6 rano. kdyz se blizi stred cyklu (ovulace)teplota klesne niz cca na 36.1-36,15 a v druhe polovine cyklu mam pak teploty 36,5-36,7. Myslite ze by podle BT k ovulaci opravdu nedochazelo?Prosim poradte , myslite ze postup pani doktorky je spravny ?
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní,

vidím že máte znalosti slušně erudovaného gynekologa. Vaše paní doktorka má pravdu, Provery se nebojte, těhotenství neublíží. Pokud máte zájem o „rychlejší“ postup, přijďte se poradit a myslím, že Vaše rozhodnutí podpoříme.



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Boleslavova 2
772 00 Olomouc

XXXXXXXXXXXXXXX
Pepe666  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dekuji za odpoved, a za lichotku, je pravda ze o vsem vim teda nekdy az moc, ale presto mam jeste porad nezodpovezene otazky. Chci se jeste zeptat, je mozne aby MS vynechala i presto ze ovulace problehla ? a taky k te Provere, pisete ze se ji nemam bat, nebojim se ji, jen mam strach, ze mi ovulaci zablokuje pokud by nahodou byla pozdeji. Jsem z Havirova, mohl by jste mi prosim poradit nejake centrum kde by byli ochotni muj problem opravdu resit ? Dekuji moc

Reakce na Pepe666

Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
U nepravidelných menses je ovulace málo pravděpodobná. Do našeho centra v Polance nad Odrou jezdí mnoho párů i z Havířova. Rádi Vás přivítáme a poradíme podrobněji.



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Pepe666

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

opravdu se může stát,že Vám Provera zablokuje ovulaci, pokud se špatně dávkuje.U Vašich menses je asi někde porucha, chce to podrobnější vyšetření , než se začne nějaká léčba.Chce to také opravdu folikulometrii.Pokud máte zájem, můžete nás navštívit k bezplatné konzultaci a my Vám vše vysvětlíme.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, doporučuji kontaktovat paní doktorku Lázničkovou. Jinak ten pokles teploty je zajímavý, jistě by paní doktorka ocenila, kdyby mohla nahlédnout do Vašich záznamů BT.
Doktor ve Vašem okolí