Rizika laparoskopie

Rizika laparoskopie

Lucias  |  návštěvník
Dobry den,
je mi 28 let, ziji na Novem Zelandu a vcera mi byla gynekologem zjistena cysta na pravem vajecniku. Lekar mi ihned doporucil laparoskopii. Posledni dva mesice jsem mela narazove velkou bolest. Posledni tyden mam bily fluor. Moje bricho je nafoukle. Cetla jsem na ceskych strankach ruzne nazory na laparoskopii. Nekteri lekari veri,ze by laparoskopie mela byt jako jedno z poslednich reseni. Udajne mi mohou zakrokem poskodit vajecnik a je riziko, ze uz nikdy nebudu moci mit deti. Deti zatim nemam a rada bych mela. Zajima me Vas nazor na laparoskopii, jeji rizika a zda-li byste ji doporucili v mem pripade. Nekde jsem vycetla, ze kdyz mi cysta praskne, muze dojit k otrave. Je to pravda? Jinde pisou, ze by tehotenstvi vyresilo muj problem, jine stranky zase, ze je tehotenstvi riziko pokud mam cystu, z toho duvodu, ze by cysta mohla prasknout a dojit k otrave. Jelikoz jsem v zahranici a zdravotni system tady funguje jinak, nevim jak se rozhodnout, jit na zakrok ci nejit? Mam tu bolest zkusit pretrpet s nadeji, ze cysta sama praskne a zmizi?
Dekuji predem za Vas cas a radu.
Zdravi Lucka
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Vážená paní,
není cysta jako cysta. Cysty se v souvislosti s funkcí vaječníku běžně tvoří a zase mizí. Takové cysty žádnou léčbu nepotřebují. CHirurgickou léčbu vyžadují cysty, které se nemění v souvislosti s cyklem. Pokud Vaše obtíže trvají již delší dobu, lze usuzovat, že tento nález vyžaduje řešení a že otálením můžete pouze ohrozit své zdraví.
S pozdravem
Doc.MUDr.T.Mardešić CSc., vedoucí lékař Sanatoria Pronatal (XXXXXXXXXXXXXXX)
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Važená paní/slečno,

ve Vašem případě bych neváhal s laparoskopií, neboť Vaše potíže jsou dlouhodobého charakteru.Riziko při provádění laparoskopie je minimální a diagnostická vytěžnost dosti velka .

MUDr.Pavel Čermák, přednosta kliniky pro léčbu neplodnosti Gyncentrum Ostrava
katka 25  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,
je mi 25 let a žiju v zahraničí (Francie), v roce 2003 mi byla diagnostikována cysta na vaječníku, která byla následně laparoskopicky odstraněna (ještě v ČR). Bohužel dnes po vyšetření mi byla diagnostikována cysta(o průměru 20mm) na pravém vaječníku. Jelikož u sebe nemám lékařské zprávy,nevím přesně jestli cysta v roce 2003 byla vlevo nebo vpravo. Každopádně jsem byla přesvědčená, že byla vpravo. Problém je v tom, že jizva z operace je VLEVO(kromě pupíku a té další, která se nachazí o něco níž pod pupíkem). Což mě mate, je možné, že po cystě na pravém vaječníku můžu mít po laparoskopii jizvu vlevo ?
Děkuji za odpověď
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, průchodnost vejcovodů lze zjistit jednodušeji metodou UTHL (XXXXXXXXXXXXXXX) a cystu odstranit většinou punkcí, bez nutnosti laparoskopie a celkové anesteezie.



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Boleslavova 2
772 00 Olomouc
berdu  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den je mi 27 let byla mi zjištěna cysta na levém vaječníku v průměru 42,8 mm x 20,9 mm a ještě k tomu mi odebiraly krev a zjistily něco mírně zvíšené bhoužel jsem zapomněla název mám ji už tři měsíce.Lékař mě posílá na vyšetření do nemocnice aby zjistily jestli mi mají provést laparoskopii,jen jsem se chtěla zeptat jestli mi něco nehrozí třeba njáký zhoubný nádor, jsem s toho docela vystresovaná děkuji za radu S pozdravem Jana
Dan28  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

můžete mi prosím poradit, jak dlouho je po laparoskopii nutná rekonvalescence, pokud nejsou žádné pooperační komplikace? Je mi 28 let a v dohledné době mám jít jeden týden (ve středu) na laparoskopii a druhý týden (v pondělí a pátek) na kryolipolýzu. Kryolipolýza je metoda zničení tukových buněk lokálním "mražením" zvolené partie (nejde vysloveně o mráz, spíše velký chlad několik málo stupňů nad nulou). Tato metoda je prý šetrnější než ultrazvuk. Ten mi v minulosti pomohl v boji s nadbytečnými 20 kily, kdy klasickým cvičením ani úpravou jídelníčku pod dohledem dietologa se mi nedařilo je shodit (ani jedno kilo!), nabrala jsem je v průběhu dvouleté hormonální léčby, která byla ve finále stejně neúčinná. Zvolila jsem teď šetrnější metodu boje s tuky, stále v kombinaci se cvičením a úpravou jídelníčku. V žádné posilovně se nedřu, nemá to pro mě efekt. Nicméně i domácí (ale pravidelné!) cviky vyžadují určitou námahu. I proto mě zajímá, jak dlouho bych měla být v klidu po laparoskopii? A kdy můžu absolvovat kryolipolýzu na partii boků, stehen, zadečku, případně i podbřišku?

Děkuju za odpověď, Daniela
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
kryolipolýza to metoda nova která by nemělá mit komplikace s laparaskopie .
hlavně pitní réžim po vykonů.
držim vám pálce.
Dr Samer Assad.
joja  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Jemi 29.let mam už dlouho po porodu malýmu jsou 2.roky.Začala jsem mít znova potíže s cistama sice po iněkci pukli a dostala jsem měsíčky,ale te´t sem dostala bolesti do podbříška a doktor mi řekl,že už mám i větší vaječnik a proto musím jit na laparoskopii.Chci se zeptat,jak dlouho po operaci musím byt vklidu a budu mít ještě někdy děti?
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

laparoskopie je dnes výkon maxinálně na dva dny v nemocnici,vůbec se nemusíte bát.Pouze při větších operačních výkonech/což se Vás netýká/je pobyt v nemocnici delší.Laparoskopie je nedílnou součástí vyšetřování neplodnosti a měla by jste ji každopádně podstoupit.Rekonvalescence po ní je individuální, některé pacientky jdou do práce již za tři dny.Obecně je rekonvalescence po laparoskopii týden až čtrnáct.dní.

S pozdravem
MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Lucka27  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat před 3 týdny mi doma praskla cysta na pravém vaječníku o velokisti:32mm,poležela jsem si v nemocnici 2 dny kvuli tomu jestly by byla nutna oprace,kdyby krvácelo do břicha.Vím že cysta byla krvava,od doby co jsem s nemocnice doma uplynuly 3 tádny a já stále cítím bolest beder na pravé straně a občasné píchání,bodání v podbříšku a na pravé straně,byla jsem tedy dnes opět u svého gynekologa kterými zdělil podle ultraz.že mám znovu cystu a rovnou dvě jedna je 35mm a druha 25mm,vypsal mi papír na laparoskopii,jsem objednana za 19 dní,jenže za 8 dní mám dpstat menzes a bojím se aby cysty nepraskly nevím jestly jsou naplněny vodou či krvý,předešla cysta mi praskla ihned po pohlavním styku je mi 27 let a mám dvě děti je možné že pravý vaječník na kterém ty cysty opět jsou že muže být zdeformovaný?A je také možné že mi ty cysty nemusejí při ovulaciči menzes prasknout? Děkuji Lucie
Fertimed - centrum pro léčbu neplodnosti  |  Basic member  |  Olomouc, Ostrava
  • 11 odpovědí
  • 1 Like
Vážená Lucie, charakter cysty lze s velkou jistotou určit ultrazvukovým vyšetřením. V případě "vodových" cyst a částečně u u cyst vyplněných krví (endometrioza) nená nutné podstoupit laparoskopii (i po ní se cysty vracejí), ale je možné jen obsah cyst odsát tenkou jehlou přes pochvu. Tento výkon Vám můžeme provést kdykoli "na počkání". Trvá 2-3 minuty a ihned můžete jít domů.
Přeji pěkný den.
Doc.MUDr.Aleš Sobek, CSc.
www.fertimed.cz
Kobylak  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
jsem 8 dní po laparoskopické operaci cysty na vaječníku (endometriozní) + odstranění několika srůstů. Vše proběhlo bez komplikací, druhý den po operaci jsem šla domů.
Již se cítím velmi dobře, všechny běžné práce zvládám bez potíží a zajímalo by mne, kdy můžu začít sportovat (rekreační jízda na kole a na koni). Fyzicky již "na to mám", jen nevím, jak je na tom vnitřek břicha :-).
Děkuji za odpověď
Krejčí

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí