Jaký je další postup při nemožnosti otěhotnět?

Jaký je další postup při nemožnosti otěhotnět?

Petra  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, 15 měsíců se snažíme s přítelem otěhotnět, brala jsem devět cyklů clostillbegyt v kombinaci s pregnylem, folikuly narostly, ovulace proběhla, ale neotěhotněla jsem. Spermiogram je celkem v normě, teď jsem 14 dní po chromo LSK, kde bylo všechno v pořádku. Chtěla bych se zeptat na Váš názor, jak pokračovat dál?
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den 15 měsiců neni dlouha doba pokud už prvni vyšetřeni LSK máte v poržadku vám dop : jěště 3xIUI INSCIMINACE
V Připadě jaky kliv dotaz neni problém .
držim vám pálce .
Dr Samer Asad.
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Chci se zeptat co můžeme podniknout,když nemohu otěhotnět,je mi 38 let a chtěli by jsme s přítelem dítě,oba jsme rozvedeni a z předchozích vztahů děti máme,ale spolu nám to jaksi nejde. Vše se ještě zkomplikovalo v červnu,kdy mi zjistili mimoděložní těhotenství a museli mi odebrat levý vejcovod,minulý týden jsem byla na laparoskopii a zjišťovalo se,zda můj pravý vejcovod je průchozí,vše dopadlo dobře,přesto po roce snažení,stále nic,vím že to není ještě taková doba,ale vzhledem k mému věku mě to děsí,nemám už tolik času čekat a zkoušet to.Co by jste mi dále doporučil?
claire1  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
prosím jaký další postup naší léčby byste doporučovali?
2 roky snaha o početí, já 32 let, manžel 34 let.
normospermie, u mě hormonální profil ok, mám hypofunkci štítné žlázy - beru 1x denně euthyrox50, proběhla 3x stimulace clostilbegyt, 1x IUI bez stimulace - folikul ok, nyní LSK + HSK - vše ok. V CAR nám doporučují IVF. Jiné testy apod. dělat "nechtějí". Rádi bychom podstoupili ještě další možná vyšetření, když příčina neplodnosti zatím není známá. Předem moc děkuji.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer,
u manžela doporučuji doplnit spermiogram o funkční testy spermií: imunologický test IBT, test integrity DNA spermií a TW.
U Vás doporučuji tyto testy: FSH, LH, TST, PRL, FT4, TSH, celiakii, protilátky proti sperii, oocytu, zoně pelucidě, buněčné stěně, CD3, CD4, CD8 a NK bb.
poskoitální test.
Na základě výsledků těchto vyšetření pak stanovit postup léčby
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí