MUDr. Jiří Doležal

Gynekologie a porodnictví Kostelec nad Orlicí  |  Reprodukční medicína Kostelec nad Orlicí
Gynekologie a porodnictví Kostelec nad Orlicí  |  Reprodukční medicína Kostelec nad Orlicí
ARLETA - Klinika reprodukční medicíny
 • 100% do 1 dne
 • zodpovězených
  poptávek
  průměrná
  odpověď

Napište nám

Recenze (1)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDr. Jiří Doležal a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


MUDr. Jiří Doležal již získal/a tuto recenzi

Profil - MUDr. Jiří Doležal - Gynekologie a porodnictví Kostelec nad Orlicí  |  Reprodukční medicína Kostelec nad Orlicí

Motto:

ARLETA - Klinika reprodukční medicíny patří k centrům s komplexním rozsahem oborů, kde je vysoce kvalifikovaný tým připraven udělat maximum pro to, aby právě Vám se narodilo zdravé dítě. Co jiného může být pro Vás štěstí ....

ČlenstvíOstatní členství:

 • ASRM - American Society for Reproductive Medicine
 • ESHRE - European Society of Human Reproduction and Embryology
 • SAR ČGPS - Sekce asistované reprodukce České gynekologicko-porodnické společnosti

Více o lékaři

Představení vedoucího lékaře Kliniky reprodukční medicíny, MUDr. Jiřího Doležala:

Pocházím s podhůří Orlických hor a jako údajně většina Čechů jsem se rozhodl pro věrnost rodné hroudě - tím je poslání lékaře v krajině, kterou mám rád, kde jsou lidé, kterým chci pomáhat podle svých možností a schopností.

Proč jsem si vybral obor reprodukční medicíny?

Po maturitě na Gymnáziu v Náchodě jsem se rozhodl pro studia medicíny na Lékařské fakultě všeobecného lékařství v Hradci Králové. Již v průběhu studií jsem docházel na Porodnickou a gynekologickou kliniku a tento obor se mi stal osudným. Jako sekundárního lékaře a posléze asistenta gynekologicko - porodnické kliniky Fakultní nemocnice mě překvapil zejména příkrý rozpor tohoto oboru: léčba neplodnosti u jedné ženy a umělého přerušení těhotenství u jiné ženy pod jednou střechou. Na jedné straně svoboda v rozhodování ženy, na druhé straně obrovská nespravedlnost tam, kde je mateřství upíráno.

Vždy jsem preferoval prokoncepční léčbu a ta mi učarovala svým záběrem od chirurgie, přes endokrinologii, psychologii, zobrazovací metody včetně ultrazvuku, urologii až po genetiku. V průběhu 90. let se formovala v oboru zcela nová disciplína - asistovaná reprodukce, lidově "dítě ze zkumavky". Tomuto oboru jsem věrný dodnes a věřím, že právě zde mohu být platný svým pacientům.

Pro obor asistované reprodukce jsem se rozhodl již za studií pod vlivem zpráv o světových úspěších v Anglii (Patrick Steptoe a Robert Edwards), ale i v České republice (Radovan Pilka, Brno). Vždy jsem toužil po jiném přístupu v řešení neplodnosti: od určení diagnózy, až po vlastní léčbu ušitou danému páru skutečně na míru. Během profesionálního života jsem se setkal již několikrát se zlomovými objevy v oboru reprodukční medicíny, které významně posunuly výsledky k vyšší úspěšnosti a také bezpečnosti pro pacientku. (např. ICSI, time lapse, PGT). Věřím, že brzy budeme umět více, například opravu mutantních genů způsobujících nemoce.

Po ukončení studia na LF v Hradci Králové jsem nejprve získal atestaci I. stupně v oboru gynekologie a porodnictví (r. 1991), o tři roky později pak i II. specializační atestaci v tomto oboru.

ARLETA - Klinika reprodukční medicíny

Po dovršení druhé atestace jsem se rozhodl pro založení vlastní privátní praxe. Nejprve v roce 1997 CAR Sanus v Hradci Králové, kde jsem jako zakládající a vedoucí lékař centra působil až do roku 2002 a posléze pak v Kostelci nad Orlicí, kde jsme vybudovali Centrum reprodukčního zdraví ARLETA (později přejmenováno na Kliniku reprodukční medicíny ARLETA).

Vyvrcholením našeho úsilí byla úspěšná obhajoba akreditace Centra asistované reprodukce Ministerstvem zdravotnictví České republiky k 1.2. 2008 a zahájení vlastního IVF programu na klinice ARLETA.

Mezi lety 1996 - 2008 jsem též působil jako spolupracující odborník několika dalších významných center reprodukční medicíny v České republice:

 • 1996 – 2002 odborná spolupráce s ISCARE a.s. Praha
 • 2003 – 2006 odborná spolupráce se Sanatorium Pronatal Praha
 • 2006 – 2008 odborná spolupráce s Gennet Praha
Členství v odborných lékařských společnostech:

Jsem členem Sekce asistované reprodukce České gynekologicko-porodnické společnosti ČLS JEP, European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) a American Society of Reproductive Medicine (ASRM).

Kontinuální vzdělávání, kongresy a odborné akce:

Ve svém oboru se kontinuálně vzdělávám a zajímám se o novinky ve svém oboru. Od roku 1993 jsem se účastnil všech listopadových Sympozií o asistované reprodukci konaných vždy v Brně, od roku 1996 většiny kongresů ESHRE v různých evropských metropolích, ASRM kongresů v San Franciscu a dvakrát také v San Diegu.

Co je pro vás osobně nejdůležitější ve vztahu lékař - pacient?

První návštěvu neplodného páru vnímám jako vítanou návštěvu ve své domě, kdy při vzájemném dialogu se já dozvím to podstatné o klientech, ale klienti se mohou dozvědět také něco o mně a mých názorech. Vždy se snažím představit si pár a jejich životní příběhy před seznámením a po seznámení a představuji si je v kontextu jejich sociálního prostředí. Zajímá mne, jak reaguje na okolí – příbuzné a známé – v otázce bezdětnosti a jak tuto roli zvládají.

V historii každého příběhu jsou zpravidla důležité momenty, které rozhodly o osudu – neschopnosti početí - jak na straně ženy, tak muže. Tato detektivka mne baví a naplňuje, v mnohém se zápletka opakuje, v mnohém se však příběhy vzájemně liší. V tom nacházím krásu setkávání s klienty, napětí při odhalování zásadních příčin a navrhování specifického přístupu v řešení. Jsem přesvědčen, že jsem si vybral krásnou, ale náročnou oblast medicíny, která z často krátké epizody několika návštěv vyústí ve vztah a vděk na celý život. To mne vnitřně naplňuje a dodává sílu do zvládnutí dalších příběhů.

Čemu se věnujete ve svém volném čase, jak rekaxujete?

Volný čas věnuji především rodině, chalupaření, včelaření, aktivním muzicírováním na klavír a kontrabas a také aktivnímu pohybu, nejraději turistice.

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Info Ceny od* Ceny do*
Asistovaný hatching Od 3 500 Kč
Dárcovství embryí
Dárcovství vajíček
Indukce ovulace
Indukce spermatogeneze
Intracytoplazmatická injekce morfologicky selektované spermie – ICSI 1 oocyt Od 3 000 Kč
Intrauterinní inseminace - IUI
Kryokonzervace zárodečných buněk včetně 2 let uchovávání; 10... Od 5 000 Kč
Mimotělní oplodnění - IVF Od 26 000 Kč
Preimplantační genetická diagnostika FISH - zahrnuje vyšetření u... Od 45 000 Kč Do 65 000 Kč
Výpočet ovulace
Vyšetření průchodnosti vejcovodů

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Gynekologie a porodnictví Kostelec nad Orlicí  |  Reprodukční medicína Kostelec nad Orlicí
Adresa
Komenského 702
ARLETA - Klinika reprodukční medicíny
517 41 Kostelec nad Orlicí
Česká republika

 Kostelec nad Orlicí   
Ordinační hodiny
Pondělí
07:00 - 12:30  13:00 - 16:00 
Úterý
07:00 - 12:30  13:00 - 16:00 
Středa
07:00 - 12:30  13:00 - 16:00 
Čtvrtek
07:00 - 12:30  13:00 - 16:00 
Pátek
07:00 - 12:30  13:00 - 16:00