• 2 odpovědí

Ústav pro Péči o Matku a Dítě

ÚPMD - Ústav pro Péči o Matku a Dítě

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Ústav pro Péči o Matku a Dítě a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - Ústav pro Péči o Matku a Dítě

Motto:

Nabízíme nejen léčbu neplodnosti, ale i následnou komplexní péči po úspěšném otěhotnění ženy včetně jejího porodu a období šestinedělí.

Více o lékaři

Profil ústavu

Ústav pro péči o matku a dítě nabízí v rámci České republiky komplexní péči o zdraví ženy a jejího dítěte. Špičkový tým porodníků, gynekologů a neonatologů zajistí komplexní péči jak o ženy během těhotenství, porodu, ale i o ženy, které již nejsou v reprodukčním věku.

V Ústavu pro péči o matku a dítě je soustředěné i perinatologické centrum, kde se koncentrují ženy s problémy, které se mohou vyskytnout během těhotenství a poskytuje péči o novorozence s nízkou porodní hmotností.

Nabízíme

Asistovaná reprodukce (IVF)

Nabízíme nejen léčbu neplodnosti, ale i následnou komplexní péči po úspěšném otěhotnění ženy včetně jejího porodu a období šestinedělí.

Centrum asistované reprodukce v ÚPMD se zabývá komplexní diagnostikou a léčbou neplodných manželských párů včetně in vitro fertilizace (IVF) a s ní spojených mikromanipulačních technik jako je ICSI (Intracytoplasmic sperm injection), kdy se do každého jednotlivého vajíčka vpraví jedna spermie a asistovaný hatching, který usnadní proklubání oplozeného vajíčka z jeho obalu. Centrum provádí mikrochirurgické výkony MESA, TESE (microepididymal sperm aspiration, testicular sperm extraction), při kterých se získávají spermie přímo z varlete nebo z nadvarlete v krátkodobé celkové narkóze při mužské azoospermii (žádné spermie v ejakulátu). Takto získané spermie se pak metodou ICSI vpravují přímo do vajíčka. V indikovaných případech centrum zajišťuje imunologické a genetické vyšetření včetně preimplantační diagnostiky.

IVF laboratoř je vybavena nejmodernějšími přístroji, určenými k mikromanipulacím s oocyty či embryi, zařízením na zamražování lidských zárodečných buněk a embryí.

Gynekologie

Gynekologická část ÚPMD sestává z ambulantní a lůžkové části. Ambulantní složka poskytuje všeobecnou gynekologickou a specializovanou gynekologickou péči, tedy komplexní gynekologický servis.

Porodnice

 • Poskytuje specializovanou péči o těhotnou ženu u normálně probíhajícího těhotenství

 • Poskytuje specializovanou péči o těhotnou ženu při rizikovém průběhu těhotenství poskytuje specializovanou péči při porodu

 • Poskytuje poporodní péči

 • Poskytuje péči o ženy s poruchou reprodukce (IVF)

Pediatrie

Neonatologické pracoviště logicky navazuje na péči o těhotnou ženu a požadavky, které souvisejí s koncentrací patologických těhotenství ze všech regionů České republiky. Na jednotce intenzivní péče se dále koncentrují novorozenci se selhávajícími vitálními funkcemi, kteří vyžadují speciální diagnostické a léčebné postupy.

 • péče o novorozence velmi nízké a extrémně nízké porodní hmotnosti

 • péče o nezralé novorozence

 • péče o novorozence s vrozenými vývojovými vadami

 • péče o kriticky nemocné novorozence se selhávajícími vitálními funkcemi

 • péče o donošené fyziologické novorozence

 • péče o novorozence s těžkými formami novorozeneckých žloutenek

Laboratoře

Ústřední laboratoře ÚPMD jsou tvořeny komplexem několika pracovišť různých oborů. Pokrývají prakticky celou potřebu vyšetření pro klinická pracoviště s malými výjimkami jako jsou mikrobiologická vyšetření a některá serologická stanovení (virologie).

Pracoviště reprodukční imunologie

Pracoviště reprodukční imunologie Ústavu pro péči o matku a dítě je jedním ze tří specializovaných pracovišť v ČR, která se zabývají imunologicky podmíněnými poruchami plodnosti. Již řadu let je známo, že jednou ze základních podmínek zdárného početí a donošení těhotenství je "tolerance", snášenlivost ze strany matčiny imunity. Není to nijak překvapující - spermie a následně zárodek jsou pro imunitu matky cizorodé a bez speciálních "ochranných opatření" by je imunita nemilosrdně zlikvidovala.

CTN - nádory placenty

Anesteziologické oddělení

RDG

V současné době oddělení zajišťuje speciální vyšetření pro potřeby ústavu, standardní před - i pooperační péči a celou škálu radiodiagnostických vyšetření dle požadavků všech odborných ambulancí. Oddělení provádí i skiagrafická vyšetření nezralých novorozenců a kojenců na jednotkách intenzivní péče neonatologického oddělení.

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Gynekologie
Antikoncepce
Endometrioza
Klimakterium a menopauza
Mimoděložní těhotenství
Močová inkontinence
Nádory dělohy
Nádory děložního čípku
Nádory pochvy
Nádory prsu
Nádory vaječníku
Odběr a uchovávání pupečníkové krve pro vlastní potřebu
Poruchy menstruačního cyklu
Záněty prsu
Záněty v gynekologii
Léčba neplodnosti
Dárcovství embryí
Dárcovství vajíček
Genetické vyšetření
Hormonální vyšetření
Indukce ovulace
Indukce spermatogeneze
Intracytoplazmatická injekce morfologicky selektované spermie – ICSI
Intrauterinní inseminace - IUI
Kryokonzervace zárodečných buněk
Mimotělní oplodnění - IVF
Preimplantační genetická diagnostika
Výpočet ovulace
Vyšetření průchodnosti vejcovodů

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Adresy

Adresa
Podolské nábřeží 157
147 00 Praha
Praha 4
Česká republika

 Praha