• 22 odpovědí
 • 2 Likes

Prague Fertility Centre

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Prague Fertility Centre a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - Prague Fertility Centre

Motto:

Než to vzdáte, zkuste...

Více o nás

Prague Fertility Centre (PFC)

se specializuje na léčbu dlouhodobé neplodnosti zejména u pacientek nad 40 let.

Darování vajíček bez čekací doby.

Náš tým tvoří lékaři s mnoholetou zkušeností s léčbou neplodnosti

 • MVDr. Daniel Hlinka, PhD.

 • MUDr. Sonja Lazarovská

Vedle standartních postupů používáme i nejnovější postupy a nejmodernější techniku

 • PICSI: selekce zralých spermií k oplození

 • Selekce nejlepších embryí pro ET a predikce výskytu aneuploidií (chromozomálních anomálií) u embryí za pomoci neinvazívního monitoringu dělení buněk embrya
Neinvazivní monitoring embryonálního vývoje

Prague Fertility Centre je první pracoviště v České republice, které provádí neinvazivní monitoring embryonálního vývoje s predikcí výskytu chromozomálních anomálií pro objektivní a neinvazivní posouzení vývojových kompetencí časných lidských embryí.

Neinvazivní zobrazení embryonálního vývoje s predikcí výskytu chromozomálních anomálií

 • Umožňuje objektivní a neinvazivní posouzení embryí.

 • Snímání a analýza dynamiky embryonálního vývoje představuje novou metodu v kultivaci a posuzování lidských embryí. Jedná se o počítačem řízené kontinuální sledování vývoje embryí.

 • Embrya nejsou v průběhu svého mimotělního vývoje rušena prohlížením a celý monitoring probíhá v uzavřeném inkubátoru. Následná analýza se provádí z pořízených digitálních záznamů.

 • ...naše hodnocení embryí je objektivní a proto přenos jednoho embrya pro vyloučení mnohočetného těhotenství neznamená snížení šance na úspěch…

 • ...odhalení poruch dělení buněk embrya umožňuje eliminaci embryí s výskytem chromozomálních abnormalit a snížení výskytu časných potratů…

Řízení a kontrola kvality podle evropských předpisů

Prague Fertility Centre je prvním pracovištěm v ČR s povolením k činnosti tkáňového zařízení podle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/23/ES a podle zákona č. 296/2008 Sb. a Vyhlášky č. 422/2008 – tj. s povolením k činnosti vydaným Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SUKL).

Krevní testy

PFC používá nejmodernější postupy asistované reprodukce ve shodě s Evropskou tkáňovou direktivou. Jejich standardní součástí je laboratorní kontrola nosičství pohlavně přenosných onemocnění a dodržování exaktních kritérií při kryokonzervaci embryí a spermatu.

Před laboratorním zpracováním pohlavních buněk (vajíček a spermií) je nutné odebrat krev na serologické vyšetření k vyloučení následujících virových infekcí: HIV 1 a HIV 2, hepatitidy typu B a C a bakteriálního onemocnění syfilis. Krev se odebírá všem klientkám před punkcí oocytů a všem klientům při získávání spermatu k IVF/ICSI nebo ke kryokonzervaci.

Metody asistované reprodukce

Záměrem odborníků Prague Fertility Centre je individuální přístup ke klientům s cílem navrhnout co nejefektivnější postup léčby neplodnosti s využitím nejnovějších metod asistované reprodukce.

 • Respektujeme vaše přání:…oplodnění max. 2–3 vajíček a zmražení ostatních vajíček, pokud mražení a případné „nevyužití“ nadpočetných embryí je pro vás nepřijatelné.

 • Vaše přání vás ale nesmí zdravotně ohrozit:…přenos max. 1 embrya v případě ohrožení vašeho zdraví vznikem vícečetné gravidity.

 • Vaše přání také nesmí být v rozporu s legislativou ČR :…určení pohlaví embryí je možné jen v medicínsky indikovaných případech - u dědičných onemocnění vázaných na pohlaví.

PISCI

PICSI - k oplodnění jsou použity pouze zralé spermie

PICSI je modifikace mikromanipulačního ICSI oplodnění, při kterém se k oplodnění používají pouze spermie, které jsou specificky selektovány (vybrány) vazbou na gel hyaluronanu. Hyaluronan je látka, která obklopuje vajíčko a podílí se na vazbě vajíčko-spermie. To znamená, že k oplodnění se používají pouze spermie se schopností specifické vazby na oocytární komplex. Tuto vazbu vykazují pouze zralé spermie, u kterých byl prokázan výrazně nižší výskyt chromozomálních anomálií.

Doporučení PFC

Metodu PICSI považujeme za biologicky přirozenější a efektivnější formu oplodnění ve srovnání s ICSI, protože k fertilizaci se vybírají spermie se schopností vazby na oocytární komplex, tj. pouze zralé spermie. Tato metoda je vhodná pro všechny klienty, ale doporučuje se především v těchto případech:

 • předchozí selhání, resp. nízká fertilizace i po ICSI,

 • špatná kvalita embryí, resp. zástava jejich vývoje,

 • opakované potrácení.

Permanentní monitoring embryonálního vývoje s digitální analýzou pořízených snímků

Umožňuje objektivní a neinvazivní posouzení embryí.

 • Snímání a analýza dynamiky embryonálního vývoje představuje novou metodu v kultivaci a posuzování lidských embryí. Jedná se o počítačem řízené kontinuální sledování vývoje embryí.

 • Embrya nejsou v průběhu svého mimotělního vývoje rušena prohlížením a celý monitoring probíhá v uzavřeném inkubátoru. Následná analýza se provádí z pořízených digitálních záznamů.

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Ceny od* Ceny do*
Asistovaný hatching Od 9 000 Kč
Dárcovství embryí Od 75 000 Kč Do 120 000 Kč
Dárcovství vajíček Od 70 000 Kč Do 115 000 Kč
Intracytoplazmatická injekce morfologicky selektované spermie – ICSI Od 700 Kč Do 12 000 Kč
Kryokonzervace zárodečných buněk Od 3 000 Kč Do 15 000 Kč
Mimotělní oplodnění - IVF Od 14 000 Kč Do 27 000 Kč
Preimplantační genetická diagnostika Od 15 000 Kč Do 60 000 Kč

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Články

Vše o plodnosti na jednom místě
29.6.2016

Řešíte problém s otěhotněním? Zajímá Vás pravděpodobnost početí ve Vašem konkrétním případě? Hledáte kompletní a odborné...

Nevzdávejte šanci na dítě!
24.2.2011

Jak poznat kvalitní spermii pro umělé oplodnění? Jak se vybírají embrya k přenosu do dělohy a lze vůbec poznat, které má...

Napište nám

Adresy

Adresa
Sokolovská 810/304
190 61 Praha
Praha 9
Česká republika

 Praha   
Ordinační hodiny
Pondělí
08:00 - 16:00 
Úterý
08:00 - 16:00 
Středa
08:00 - 16:00 
Čtvrtek
08:00 - 16:00 
Pátek
08:00 - 16:00