Nezapomínejte na vyšetření sonografem, jde o prevenci!

Autor:

Nádor prsu může postihnout kohokoliv z nás. Proto bychom neměli zapomínat na prevenci. Aktuálním faktem je, že jsou prokázány případy výskytu nádorového onemocnění kolem třicátého i dvacátého roku ženy.

sono2 Gynekologie GYN MEDICO nabízí pokrokovou vyšetřovací metodu pomocí sonografu, která nezatěžuje organismus a je velmi efektivní pro prevenci onemocnění prsů, hlavně u mladých žen. Právě mladým ženám je sono doporučováno z hlediska bezpečnosti a lepší přehlednosti vyšetření ultrazvukem, jak se sonografie někdy nazývá. Pro ženy pod 45 let věku je vhodnější než další známá vyšetřovací metoda, a sice mamografie, která představuje rentgenový snímek prsu. Sonograf tedy tolik nezatěžuje mladý organismus a vyšetření lze absolvovat například i během těhotenství.

Sono prsů zobrazuje velice detailně struktury v celé vrstvě a v každém místě, kde položíme sondu. Rozlišení je v milimetrech, tak jak to ženy znají při vyšetření plodu. Pravidelné vyšetření každý rok výrazně zvyšuje šanci na včasný záchyt a tím i na úspěšný výsledek léčby. Lékaři doporučují podstoupit první vyšetření ještě před otěhotněním a následné kontroly po jednom roce.

Jak vyšetření sonografem v GYN MEDICO probíhá?

sono1 Úvodem návštěvy v GYN MEDICO Vás přivítá milá sestřička a pomůže Vám s vyplněním vstupního dotazníku.

Poté Vás do své péče přijme samotný lékař specialista, kterého bude podrobně zajímat Vaše rodinná anamnéza, řešená minulá onemocnění a aktuální potíže.

Následné vyšetření probíhá v diskrétním prostředí, kde se v kabince svléknete do půli těla a uložíte se na vyšetřovací lůžko.

Vyšetření probíhá v leže a pro jeho nejlepší výsledek Vám doporučíme polohu s rukama za hlavou. Se správnou polohou Vám pomůže lékař.

Na vyšetřovanou část těla lékař aplikuje gel, který může mírně chladit, což je jedinou mírnou nepříjemností celého vyšetření.

Poté Vám specialista pomocí sondy provede vyšetření od vnější strany prsa směrem k dvorci, dále nevynechá ani obě axilární části.

Celé vyšetření trvá 10-20 minut, doba je závislá dle řešeného zdravotního stavu.

Ptejte se lékařů na gynekologii GYN MEDICO!
Více na www.gynmedico.cz

Aktualizováno: 2.12.2013

Doktor ve Vašem okolí