Bolesti očí a únava

Bolesti očí a únava

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
již asi dva týdny mě trápí bolesti očí. Jedná se o bolest,která připomíná únavu očí. Mám dioptrické brýle do dálky a když jsem v minulosti trpěla touto únavou, stačilo si nasadit brýle a bylo po problému. Bohužel, momentálně ani brýle nepomáhají. Pro úplnost jsem již několik let sledována pro podezření na glaukom, ale výsledky hrt vyšetření byly vždy negativní. Prosím tedy o radu, jak se bolesti zbavit.
Děkuji
Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
bolesti očí u Vás mohou souviset se změnou refrakce a tudíž by změna brýlové korekce mohla problém vyšešit. Bolesti očí mohou být také příznakem glaukomového onemocnění, na které u Vás bylo v minulosti podezření. Vzhledem k těmto skutečnostem bych Vám doporučil vyšetření u vašeho očního lékaře, který může tu či onu příčinu bolesti hlavy vyloučit.

S pozdravem a přáním pěkného dne,

MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D.
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
Česká republika
Tel.: +XXXXXXXXXXXXXXX, +XXXXXXXXXXXXXXX
Mobil: +XXXXXXXXXXXXXXX
e-mail: XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
bolest očí může být i příznakem glaukomového onemocnění, kvůli kterému jste sledována. Ale daleko pravděpodobnější je nutnost změnit dioptrické hodnoty v brýlích. Doporučuji tedy návštěvu oftalmologa.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX