Bolest oka a světloplachost

Bolest oka a světloplachost

Jitka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den,
již více jak týden mě bolí levé oko při pohybu(teď již hlavně,když se podívám nahoru), bolest vystřelí až dozadu do hlavy (levé oko, levá strana hlavy), což způsobí bolest celé hlavy. Včera jsem začala pociťovat citlivost na světlo, občasné mžitky. Zašla bych k lékaři,ale jsem v zahraničí a vracím se až za 14dní.Nosím brýle i kontaktní čočky.Oko není rudé,ani nesvědí a hnis neteče. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
samozřejmě je nutné u Vás podrobné vyšetření. Pokud jste v poslední době (cca 14 dní) neměnila dioptrie a bolest se objevuje v brýlích i kč, pak to nemá souvislost s dioptrickou vadou. Rozhodně to nepodceňujte. Bolest oka při pohledu jakýmkoli směrem vyžaduje oftalmologické vyšetření. Popisované sympomy totiž odpovídají mnoha onemocněním od zánětlivého onemocnění (neuritida) až po začínající RS. I když bolest odezní, rozhodně vyhledejte odbornou pomoc. A na těch 14 dní takhle na dálku nelze nijak pomoc, protože bude pravděpodobně potřeba předpis na léky. Pokud se ovšem budou příznaky stupňovat vyhledejte odbornou péči.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX