Cukání v oku

Cukání v oku

wezik  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Omlouvám se za dotaz u operací, ale nevím, kam s mojí otázkou. Trápí mě časté cukání v oku, když jsem např. celý den ve škole, odpoledne začne oko sem tam cukat, večer mám pak pocit už že v něm cuká neustále. Jelikož to je vždy když celý den dělám na počítači, jsem ve škole, učím se (=dlouho čtu), tak jsem si vyvodil, že je to od únavy očí a že třeba potřebuju brýle. Došel jsem si na oční, ale paní doktorka mi řekla, že na blízko i nadálku to na brýle není, že vidím dobře. K cukání mi řekla, ať se snažím oči tolik nenamáhat. To je sice hezký, ale jak to při studiu udělat, číst, psát, sedět před pc, bez toho to nejde. Hodně mi to vadí, pokud se oko "rozcuká", tak pak i když už jsem v klidu, třeba ležím se zavřenýma očima, tak v něm stejně cuká pořád dál. Blbě se mi s tím i usíná. Objednal jsem se na urologii, napadlo mě že to může být od nějakýho nervu, ale tam mi taky řekli, že problém nevidí. Tak co můžu dělat? Děkuju když odpovíte. Leoš
Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
Nevím o žádné oční nemoci nebo vadě, která by se projevovala "cukáním" oka tak, jak to popisujete. Opravdu si myslím, že příčina bude jinde. Píšete, že jste byl na urologii - to je ale obor zabývající se močovým ústrojím. Asi myslíte neurologii. Pokud jste opravdu byl na urologii tak se nyní obrate na neurologii. Někdy může být přičina i v zánětu zubu - dráždění od kořene v horní čelisti se přenáší na víčka - ale to jsou všechno raritní příčiny. Nekdy je také vhodné ( a prosím neuražte se) vyhledat psychiatra - vůbec tím nechci říci, že jste duševně nemocný, ale může se jednat o určitou vyšší dráždivost nerovové soustavy, která se může projevovat tak jak píšete.
U podobných tiků se někdy opravdu nenajde žádná příčina - pak to chce spíše zklidnit život, méně pracovat, více spát a odpočívat. Vím, že to jsou "knížecí rady" ale někdy to bývá jediné co pomůže. Mrzí mne , že vám nemůžu dát konkrétnější radu, ale opravdu nevím.

Děkuji za dotaz a zdravím
J.Hycl
Neovize
XXXXXXXXXXXXXX
Jolana  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, už 14 dní mě trápí cukání levého horního víčka. Začla jsem brát hořčík, B6, B12 a je to ještě horší, přidala se bolest oka, oko často zavírám a přidržuju prstem, aby necukalo, cuká totiž i při zavřeném oku. Těžko se mi s tím usíná, oko cuká a bolí stále. Mám roztroušenou sklerozu a od toho na levé straně trpím neuralgií trojklanného nervu. Vždy mě při atace bolí levé oko, horní čelist až ke spánku, ale tohle je něco jiného. Na trojkl.nerv beru Lyricu. Zdá se mi, že se po užití tabletky cukání uklidní. Nevím, jestli jít první na oční nebo na neurologii, kde chodím s RS. Zánět očního nervu jsem od RS nikdy neměla.
Děkuji za jakékoliv informace.
Jolana Matějičná
wezik  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Pro J. Hycla: Moc děkuju, překvapil jste mě tak rychlou odpovědí. Samozřejmě jsem byl na neurologii ne na urologii :o)) to se mi popletla písmena. Zkusím toho psychiatra, díky za radu. Určitě souhlasím s tím, že když toho má člověk moc (studuju, pracuju, stres na obou frontách), tak že se to na něm může "podepsat" různě. Asi se budu muset stát rentiérem a místo honění školy a práce chodit na golf a budu mít po problému. :o) Dělám si legraci, ale je to frustrující - taková "blbost", ale hodně to obtěžuje a v dnešní době, kdo uteče práci a stresu. Každopádně Vám moc děkuju, vůbec jsem nečekal, že se někdo ozve a už vůbec ne tak rychle. Pěkný den Vám! Leoš Matásek
pilcher  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
taky máám už týden cukání v oku,je to fakt nepříjemné,beru na to horčík a vit.b.a čekám, že se to zlepší,