Kovový střep v oku

Kovový střep v oku

Pavel11  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 15.4.2015 jsem měl pracovní úraz oka, kdy mi do PO vnikl kovový střep z rozlomeného závitníku. Po převozu do nemocnice v Sokolově - oční oddělení bylo při prvotním vyšetření zjištěno, rozsáhlé těžké poškození PO s přítomností CT v oku. Po několika málo hodinách po příjmu jsem byl operován a stav stabilizován. Nicméně pro značné prokrvácení a nepřehlednost zadní komory byl zákrok ukončen a CT ponecháno v oku. Za nwěkolik dní následovala další operace v LA, kdy mi byl dle sdělení lékaře odstraněn šedý zákal, ale CT pro přetrvávající stav opět ponecháno v oku. 27.4.2015 jsem podstoupil dlší operaci s cílem vyjmout CT z oka a provést rekonstrukci v zdní komoře. Při této byla odsekána část nekrotizující sítnice a přichycena část sítnice v periferii. Buhužel nejvážnější poškození je v centrální části oka a tedy centrální vidění je nemožné. Po třech dnech po operaci jsem byl z nemocnice propuštěn a byla mi předána lékařská zpráva. Zde jsem se teprve dočetl, že v oku přesněji za okem mám CT o velikosti 10x5x4mm, Těleso v oku stále cítím, píchá, řeže a škrábe mě do oka a i když při vyšetření oka pozoruji v pravé periferii pohyb a dokonce již i postavy, oko používat nemohu, neustále potíže mě nutí k přivírání oka.
Chtěl bych poradit zda je možné CT z oka vyjmout nebo budu muset žít se stálými obtížemi a pokud je možnost jak se CT zbavit tak kam se obrátit pro pomoc.
Za odpověď děkuji. Pavel Fiala
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
Váš problém nemusí mít jednoznačné řešení, názory na to, co je pro Vás nejlepší se určitě budou lišit dle individuálních zkušeností jednotlivých operatérů, proto Vám doporučuji ještě absolvovat konziliární vyšetření na jiném pracovišti, např. na oční klinice ÚVN Praha.
S pozdravem
Pavel11  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď. Také jsem došel k závěru, že můj problém asi oční mikrochyrurgie nevyřeší. Jen jsem nevěděl jak postupovat dál, ne koho se obrátit. Ještě jednou děkuji za typ.