Tupá bolest očí

Tupá bolest očí

Marek84  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
již druhým dnem trpím bolestí horních částí očních bulv. Pokud se dívám rovně, nebo jenom mírně pohnu okem (na kteroukoliv stranu), tak oči nebolí - sice cítím větší tlak v horní části, ale nic co by se nedalo vydržet. Naopak když se ale očima podívám výrazně do strany (opět je jedno jestli nalevo, pravo, nahoru, dolu), tak mám takovou tupou bolest v obou očích (horní část - pod víčky).
Už druhý den jím ibalgin, ale vždy to pomůže na chvíli...
Nevím, jestli to nemůže být dlouhým díváním se do PC - v týdnu pracuji 8 hodin denně s PC a doma píšu diplomovou práci - takže opět další dívání se do PC (večery, víkendy a tak...).
Ve větru jsem nebyl, že bych měl "ofouknuté" oči...
Prosím, poraďte mi, čím to může být a jak se ty tupé bolesti zbavím.
Děkuji Vám.
S pozdravem,
Marek
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, nejsem ophtalmolog, ale domnívám se, že to skutečně může souviset s prací na PC, že máte oči příliš namáhané. Zkuste si koupit v lékarně nějaké oční kapky - např. Ophtalmoseptonex. A užívat některý doplněk stravy na posílení zraku - také jej prodávají v lékárně. Také pomáha tzv. "oční gymnastika" - jde o speciální oční cviky. Ale pro jistotu bych navšívila očního lékaře.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, souvislost s nadměrnou zátěží zraku je možná. Doporučuji návštěvu oftalmologa, mimojiné k přeměření dioptrické vady. I drobnější vady mohou při velké zátěži zraku činit velké obtíže. Během práce na PC si dělejte pravidelné přestávky, kdy se budete dívat do dálky nebo si oči zavřete.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX