Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ustálení dobrého zraku po PRK - Korekce pomocí excimerového laseru – PRK - Diskuze

Ustálení dobrého zraku po PRK

Ustálení dobrého zraku po PRK

Helena  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, jsem týden po operaci pravého oka metodou PRK. Chtěla jsem se zeptat za jak dlouho lze očekávat dobré vidění do dálky? Stále mám pocit že vidím skoro jako před operací když jsem neměla nasazené brýle. Jednalo se o odstranění -5,5 + -0,75 165° dioptrií. Důvodem metody PRK byla tenká rohovka. Předem děkuji za odpověď. Helena
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní Heleno,
vidění po laserové operaci oka se obnoví za několik dní, kdy se přehojí epitel rohovky, ale úplná stabilizace trvá okolo 3 měsíců.Určitou dobu je také potřeba, aby si člověk zvykl na nový pohled na svět.
S pozdravem
Prim. MUDr. Petr Novák  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 19 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
týden hojení je pro PRK metodu nedostačující. V této době můžeme očekávat přehojení defektu povrchu rohovky - epitelu, ale ne kvalitní vidění. To očekávajte průběžně za měsíc až tři měsíce.
S pozdravem
prim. MUDr. Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
Olivova 6, Praha 1
www.refrakcnicentrum.cz
cyril  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, jsem měsíc a půl po zákroku PRK (krátkozrakost, obě oči -4 dioptr.). Nyní vidím "prostorově" poměrně obstojně, ale obraz je zvláštně nekonkrétní a rozdvojený (údajně vznikl astigmatismus, vlivem stále trvajících jizev na rohovce). Po posledních dvou kontrolách byly hodnoty při vyšetření OP: + 1,0/80, OL: +1,0/60. OPL: klidný přední segment, e flex + Mám stále aplikovat Flucon. Je tento stav normální? Zhojí se jizvy? (Co když ne?) Kdy bych mohl začít vidět čistě? Děkuji za odpověď.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
PRK je starší povrchová metoda a tento průběh v období kolem druhého pooperačního měsíce je pro část pacientů typický. Tkán rohovky reaguje a tuto reakci je třeba tlumit tzv. steroidy. Pokud skutečně máte jizvy bylo by asi dobré použít silnější steroid typu Dexamethason. Tyto léky se ale musí dávat kontrolovaně protože mohou přechodně zvýšit nitroočnní tlak a při mnohaměsíčním podávání mohou změnit prlhlednnost oční čočky - proto se určitě nelečte sama ale jen pod kontrolou vašeho lékaře. Vše je ale jen otázka času - zamlžení (jizvení-haze) nakonec zmizí - u někoho kolem 4. měsíce u jiného až po několika letech.


MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel oční kliniky NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
www.neovize.cz
email:info@neovize.cz

Reakce na Oční klinika NeoVize Brno

cyril  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Vážený pane doktore,
po 1/2 roce si dovoluji položit další dotaz, v návaznosti na výše uvedený příspěvek z 11.9.2010

Před 7mi měsíci jsem absolvoval zákrok metodou PRK - 4 dioptrie.

V současné době - po poslední kontrole, mám již stabilní stav zraku - vizus 1,0 nat OPL / -0,25/165st a -0,75/80st.
Vnímám zastřený pohled na blízko s drobně rozdvojeným viděním levého oka - zejména při práci na PC nebo pohledem na světelné předměty a displeje... (lékař avizoval, že jde o 1/4 dioptrie astigmatismu u levého oka a že mám snad malinko plusové hodnoty dioptr.)

Bylo mi nabídnuto, cca za 3 měsíce, možnost "dolazení", čili opět laser. doúpravu (zdarma). Jelikož žije v Praze, rád bych se ještě nechal vyšetřit nějakým odborníkem, případně zkonzultoval, zda je dobrým nápadem do další reoperace jít. Prostorově vidím de facto velmi dobře, při pohledu do PC nebo při tlumeném světle však není zrak ideálně ostrý a je nepatrně zamlžený. Děkuji za jakýkoliv názor.




Reakce na cyril

Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
vzhledem k tomu, co popisujete, se může jednat o zbytkovou dioptrickou vadu po operaci nebo o tzv. haze (zmlžení rohovky po PRK, které může mít různou intenzitu).
Pokud jste z Prahy, je možná konzultace na naší oční klinice Duovize, kde se Vám budeme rádi věnovat a zhodnotíme stav oka a navrhneme možná řešení. Adresa je Sokolská 35 (u nám. I.P.Pavlova), 3.patro, Praha 2, telefonní kontakty  777 ... Zobrazit číslo 777 643 020  Telefon nebo  223 ... Zobrazit číslo 223 009 068  Telefon , e-mail: info (zavináč) duovize.cz.

MUDr. Jitka Wernerová
Oční klinika NeoVize, Brno
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
www.neovize.cz
email:info@neovize.cz


Reakce na Oční klinika NeoVize Brno

cyril  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den paní doktorko, děkuji za veškeré informace. Bude mě, prosím, vyšetření na Vaší klinice něco stát? Děkuji za stručnou zprávu.

Cyril V.
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před 14 dny jsem podstoupila laserovou opeaci metodou PRK, operace proběhla bez komplikací. 2 dny jsem měla oči zalepeé a 5x denně jsem kapala dvoje oční kapky a jeden oční gel,třetí den jsem oči odlepila a nadále kapala stejé léky. Oči viděli zamlženě, neostře někdy i mírně do dálky dvojitě, hlavně ve větší vzdálenosti, na blízko byl též problém zaostřit např. do knihy. Následná pooperační konrola po týdnu proběhla bez závad, oční vyšetření ukázalo, že je vše jak má být. Dostala jsem vyměněné léky 5x denně kapky Flucon. Bylo mi řečeno, že se zrak zaostří a bude se rychle zlepšovat. Je pravdou, že nemám již oči zamlžené, ale zrak je stále neostrý, někdy i rozdvojený na větší vzdálenost a dělá mi problém nadále i čtení malých písmen na PC nebo v knížce. Jsem z toho nervózní a nevím zda jde o normální stav po této operaci metodou PRK. Na další kontrolu jsem objednaná po 14 ndech. Je vše vpořádku? Děkujii.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Korekci zraku jsem si dlouho moc přála, ale bála jsem se zákroku.Teď už vím,že strach byl zbytečný..naprosto:-).Zákrok mi naprosto změnil život...a tak ,když se u manželova otce objevil šedý zákal ihned jsem ho objednala... Více 

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí