Hodnota NFI

Hodnota NFI

anonym  |  návštěvník
Dobrý den,
prosím o informaci.
Dnes jsem byl na provedení GDx očního nervu obou očí.

Vzhledem k tomu, že k očnímu lékaři jsem objednán až v říjnu chtěl bych se informativně zeptat na naměřené hodnoty z Protokolu Nerve Fiber Analysis, který jsem obdržel.

Hodnota TSNIT Average je 60,9/60,3, Superior Average je 78,3/78,6, Inferior Average je 72,6/73,1, TSNIT Std. Dev. je 25,7/27,7, Inter-Eye Symmetry je 0,91.
Hodnota NFI u OD Right je 10 a hodnota NFI u OS Left je 14. Co to znamená?

Děkuji za informaci

Langner
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den pane Langner,
hodnoty TSNIT představují hustotu nervových vláken sítnice dokola kolem terče zrakového nervu. Jejich případný pokles poukazuje na glaukom. Superior označuje horní kvadrant, inferior dolní. Právě tato místa jsou z hlediska úbytku vláken nejdůležitější. A hodnotí se nejen množství ale i symetrie. Celkovou symetrii zrakových nervů poskytuje údaj 0,91 (symmetry). A konečně hodnota NFI představuje hodnocení intergrity nervových vláken. V počáteční fázi zeleného zákalu nejsou nervová vlákna hned odumřelá, ale je narušena jejich struktura a stávají se tak nefunkčními. Hodnoty do 30 jsou fyziologické.
Ze zaslaných údajů mohu hodnotit, že se jedná o celkově fyziologický nález. Pokud měl Váš lékař podezření na zelený zákal, tak by bylo vhodné vyšetření zopakovat za rok a výsledky porovnat.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí