Komplikace po operaci očí metodou relex smile

Komplikace po operaci očí metodou relex smile

rosnička  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jaké jsou možné komplikace po metodě relex smile. Jak by se projevovala např. decentrace zony, pokud by člověk náhodou koukal mimo zelené světlo? A také bych se ráda zeptala, zda je možný vznik velkého množství zákalků v očích po relex smile. Přítel je zhruba 2 měsíce po této operaci a má jich plné oči a je z nich velice nešťastný, dříve neměl ani jeden a teď si na ně nemůže zvyknout, bolí ho oči a hlava a vidí mlhavě, při kontrole na očním je vše v pořádku a na klinice mu bylo řečeno, že zákalky měl pravděpodobně i dříve, ale nevnímal je. Je toto možné? Těžko se tomu věří, když se objevily 14 dní po operaci s stav se nelepší. Byl operovaný kvůli krátkozrakosti -4 D a astigmatismu -1C. V jedné diskusi na internetu jsem se dočetla, že mohly vzniknout při komplikovaném vyjmutí lentikuly a v důsledku přisátí laseru na oko. Vím, že se stav nezlepší, spíše zhorší, ale ráda bych věděla, co je příčinou.Děkuji za odpověď

Související recenze a zkušenosti

tescada 15.7.2016
Spokojený/á

Tak jsem nakonec operaci podstoupila pred 2 dny v Praze v oční klinice Lexum, byla jsem na metode Relex Smile a operoval me pan Filipec. Mela jsem na kazdem oku 4 a ctvrt dioptrie. Rano jsem prisla na kliniku, jeste mi u... Více 

2 Likes   5 Komentářů  
Jitka B. 13.11.2023
Spokojený/á

Přečtu pidi písmenka bez brýlí, laserový zákrok a přístup personálu na klinice byl OK.

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí