Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Režim po operaci Lasik - Korekce laserovou metodou LASIK - Diskuze

Režim po operaci Lasik

Režim po operaci Lasik

racek  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, po operaci má být první dny klidový režim. Co se pod tím rozumí? Vynechat čtení, dívání televizi, do počítače, neřídit – to je mi jasné. Nenapadá mě ale, co dalšího. Je potřeba nějak ještě víc odpočívat – ležet?? Nebo jen nenamáhat oči? Kolik dní je potřeba si vzít volno z práce? pracuju v kanceláři, řídím. Děkuju.
MUDr. Josef Hycl CSc.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 6 odpovědí
Dobrý den. Klidovým režimem se zde rozumí hlavně nědělat něco, kde hrozí, že se uhodíte do oka - tj. nesportovat, nejezdit na kole. Cca 50% pacientů je schopno již za 4 hodiny po operaci pracovat s počítačem a sledovat televizi, někomu to trvá o pár hodin déle. Kancelářskou práci je většina lidí schopna vykonávat již druhý den po operaci - řídit auto je možné za několik dní po operaci. Pokud pracujete v kanceláři stačí po operaci 2 dny volna - pokud spěcháte bude pravděpodobně stačit i 1 den. Jinak ležet nemusíte ale doporučujeme pacientům po příchodu domůl zkusit na 2 až 3 hodinyk usnout - oči budou ve spánku v klidu a po probuzení už budete mít slušné vidění bez obtíží. Děkuji za dotaz a zdravím. MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235, 615 00 Brno-Židenice
Telefon: XXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXX
Mobil: XXXXXXXXXXX
Fax: XXXXXXXXXXX
E-mail: XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXX

omantl  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda je možná úprava vidění i v případě věku přes padesát let a zrakové vady (na dálku) přes 7 dioptrií (jedno oko 7, druhé 7,5). Oči jsou můj celoživotní handycap, bohužel jsem byla samoživitelka se dvěma dětmi a na operaci mi opravdu nezbývalo. Situace (finanční) se zlepšila teprve nyní...Jsem však již ve věku, kdy se horší vidění na blízko a s mými dioptriemi asi o to složitější. Děkuji za odpověď.
MUDr. Petra Uhlářová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Zlín
  • 9 odpovědí
Dobrý den,
úprava těchto dioptrií samozřejmě možná je. Vzhledem k věku se ale nabízí krom laserové úpravy i možnost výměny vaší vrozené čočky za čočku multifokální - tím by se zamezilo v budoucnu určitým refrakčním změnám a zároveň by jste tím předešla operaci katarkty, kterou dřív či později podstoupí velká část populace. Cena za zákrok je přibližně stejná jako za laserové odstranění dioptrií. Operační a pooperační dyskomfort (bolestivost) jsou pro pacienta taktéž podobné. Pokud budete mít o zákrok zájem na našem pracovišti (Zlín, Praha, Brno, Ostrava) můžete se objednat na tel.č. XXXXXXXXXXX.

S přáním hezkého léta MUDr.Petra Uhlářová
Oční centrum Gemini, Zlín
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji za dotaz, korekce refrakční vady není vázána na věk, věk spíše ovlivňuje v některých případech použitou metodu. Ve Vašem případě bude nejspíše nejvhodnější operace vlastní čočky, s možností úpravy vidění do blízka i dálky. Pokud budete mít zájem o zákrok na oční klinice FN v Hradci Králové, objednejte se prosím na tel. č. XXXXXXXXXXX v našem refrakčním centru. Rádi se Vám budeme věnovat.
S pozdravem
Prof. P. Rozsíval
přednosta kliniky

Související recenze a zkušenosti

Kami 9.6.2011
Spokojený/á

Služby celého zdravotnického komplexu i skvělý personál v čele s panem doktorem Ventrubou ve mě zanechaly jen a jen pozitivní dojem, ačkoli jsem zde podstoupila operaci, které jsem se velmi bála! Výsledek výtečný. VELMI ... Více 

1 Like  

Laserová operace očí - LASIK - Související videa

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí