Mlha na oku

Mlha na oku

moussinka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, manžel byl před 14 dny na zakroku Lasik. Vše se zdá být v pořádku, na kontrole na klinice mu řekli,že oko se hojí perfektně. On si ale doma stále ztěžuje, že pravé oko mu přijde zastřené jako když kouká přes mlhu. Ráno říká že je to v pořádku, ale pak se bo během dne horší a nejvíc že je to večer. Řekl to doktroce při KO, ale ta žádný problém nenašla. V oku prý není nic vidět, vše v pořádku. Nesetkali jste se s tím u někoho z pacientů, co b y to mohlo být? Mohlo by to být jenom z únavy oka a až se víc zahojí, tak to přestane? Předem děkuji. Houdová Jarmila
Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den paní Houdová,
Pokud se obtíže pravidelně zhoršují od rána k večer může se jednat o dvě příčiny:
1) bud se jedná o tzv pooperační syndrom suchého oka - tj. přechodnou nedostatečnou tvorbu slz - bylo by vhodné kapat umělé slzy - nejlépe každou hodinu nebo ještě lépe podle potřeby. tyto obtíže časem (v průběu týdnnů) po operaci ustoupí a vše bude v pořádku
2) další příčinou může být dioptrický posun do plusové vady ( zejéma pokud je manželovi více jak 40 let) který pro něj v průběu dne může bát obtížnější a obtížnější přeostřit
Spíše si ale myslím, že se bude jednat o problém číslo jedna.
Pokud by další postu a čas nevedl k úpravě stavu rádi se na manželke podíváme a pomůžeme.
Děkuji za dotaz a zdravím.

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel: XXXXXXXXXXX
tel: XXXXXXXXXXX
mobil: XXXXXXXXXXX
fax: XXXXXXXXXXX
e-mail: XXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Kami 9.6.2011
Spokojený/á

Služby celého zdravotnického komplexu i skvělý personál v čele s panem doktorem Ventrubou ve mě zanechaly jen a jen pozitivní dojem, ačkoli jsem zde podstoupila operaci, které jsem se velmi bála! Výsledek výtečný. VELMI ... Více 

1 Like  

Laserová operace očí - LASIK - Související videa

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí