Vidím černé skvrny

Vidím černé skvrny

Pawlina  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
Dobrý den, omlouvám se, nevím kde se zeptat. V poslední době se mi stává, že vidím takové malé černé skrvrnky. Když na ně zaostřím, zmizí. Mám to jen u pravého oka. Je to docela nepříjemé, jako když vám před očima lítá muška nebo nebo smítko. Může jít o příznak nějakého onemocnění nebo vady? Na dálku i na blízko vidím dobře, žádné jiné problémy s očima nemám, je mi 31. Děkuji moc za odpověď! Pavla
MUDr. Martina Strouhalová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
velmi pravděpodobně se jedná o drobné zákalky ve sklivci,které se při pohybu oka také pohybují ,nález je neškodný,nicméně může obtěžovat.
Pokud si chcete být samozřejmně jistá, mohu Vám jen doporučit návštěvu očního lékaře.
Přeji klidný den M.Strouhalová
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den paní Pavlo.
Příčiny mohou být 2 - bud ta vážnější ale méně častá a to je chronický zánět sklivce, který může být dlouho bez příznaků - a ta druhá o to je (byt to zní v 31 letech divně) a tou je stárnutí. Prostě věkem a s tím spojenými procesy se v dříve naprosto čorém sklivci objevují drobné zákalky, které vidíme proti světlému pozadí. U většiny lidí se objevují kolem 40 roku, u někoho dříve u někoho později. Většina lidí si na ně zvykne - pokud ne lze je odstranit operací které se říká PPV. Tyto operace provádíme. Pokud je příčinou chronický zánět sklivce je třeba léčit tento zánět - to je trochu obtížnějčší a dlouhodobější záležitost. Každopádně by bylo vhodné oční vyšetření
Děkuji za dotaz a zdravím
MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz
Andy  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, také vidím černé tečky před okem. Byla jsem na vyšetření ale bylo mi řečeno, že to jsou již zmíněné zákalky na, na které si budu asi muset zvyknout. Lékařka mi dala ještě nějaké kapičky, kterým však nedává velkou šanci, že pomohou. Doporučila mi ještě abych si občas ,,zamžourala" a promnula oko, že by to mělo ,,odplavat". To však nepomáhá, vidím je nonstop a to i když například zavřu oko a víčkem prosvítá světlo. Dost mi to vadí a tak se chci zeptat, zda se to dá tedy operativně odstranit??

Děkuji, Andrea( 20 let)
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
u nás na Oční klinice Oftex používáme jako metodu první volby k odstranění sklivcových zákalků YAG laser. Během tohoto ambulantního zákroku zacílíme zákalky a rozstřelíme je na daleko menší kousky, které se pak již vstřebají. Ovšem není možní použít je na všechny zákaly. Např. ty, které se nacházejí v těsné blízkosti sítnice, jsou již velmi rizikově ostranitelné a proto na ně tuto metodu nepoužíváme. Účinnost je okolo 60 %. Razantnějším způsobem je operace PPV. Při tomto zákroku se odstraní cel sklivec i se zákalky. Pooperačně si oko sklivcový prostor vyplní vlastní komorovou tekutinou, takže prázdno tam nezůstane. Jedná o nitrooční zákrok, který sklivcový zákalky s jistotou odstraní.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Andy  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
mockrát děkuji za reakci na můj dotaz. Pokud nebude jiné možnosti léčby, určitě se na Vás obrátím. Ještě se zeptám: Pokud bych navštívila Vaši kliniku, jste schopni po prohlídce určit zda se v mém případě dá daný problém řešit ještě jiným způsobem nebo jen laserem, popřípadě pouze operací? A jaká jsou rizika?...děkuji Andrea (20)

Reakce na Andy

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
během vyšetření prováděného v mydriáze dokážeme posoudit, jestli jste kandidátem na laserové roztřelení a zda u Vás bude mít aspoň částečný zlepšující efekt. Např. pokud bude naprostá většina zákalků v těsné blízkosti zadního pólu oka u sítnice, tak laser neprovedeme a jediným řešením je pak vitrektomie. Jiné možnosti řešení než zmiňované a aplikace jodidových kapek (v naprosté většině však tyto kapky neúčinkují) již nejsou. Rizika laserového zákroku jsou při správném provedení naprosto minimální. Ovšem pokud bych je měl vyjmenovat tak se jedná o zkapalnění sklivce a přechodné zvýšení nitroočního tlaku.


V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

lubo  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
dobry den ja mam tak isto tento problem na lavom oku to vidim neustale a inak ked som v ostrom svetle tak to mam vsade ale mensie uz to trva ale 3roky bol som u ocnej dala mi kvapky tusim sa mi stav zlepsil ale teraz sa mi to vratilo kvapky su uz po zaruke tak musim ist k ocnej ale nevedel som jej to popisat som si myslel ze mam halucinacie pozerala na mna ako na papagaja ale vidim ze niesom jediny kto ma tento problem ked svieti slnko a idem von tak bez slnecnych okuliarov sa ani nepohnem lebo bi som sa zblaznil ...

Reakce na lubo

lubo  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
a este taky dotaz som zabudol proste ked sa chcem nato pozriet tak to pomali uteka a ked sa pozriem na dajaky bod tak okom sa pozriem z jednej strany na druhu behom sekundy a tie cierne skvrny sa pomalicky presunu proste nieje to na tom istom mieste

Reakce na lubo

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den pane Lubo,
přesně popisuje sklivcové zákalky. Bohužel u někoho jsou přítomny opravdu ve velkém množství. Lékaře je vhodné vyhledat pouze v případě velmi rychlého nárustu množství zákalků, a tedy pro předpis jodidových kapek (tak jak uvádíte). Řešení již byla mnohokrát popsána výše.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Martin  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám tentýž problém, poprvé jsem jeden "shluk" zaregistroval asi před týdnem na levém oku, ted je jich trochu víc, chci se zeptat zda to také nemuže mít souvislost s nošením kontaktních čoček ? začal jsem je nosit nedávno. děkuji

Reakce na Martin

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
samotné nošení čoček nemá na sklivcové zákaly žádný vliv. Ovšem u začátečníků je časté podceňování hygieny, a proto v první řadě správně manuálně vyčistěte kontaktní čočky. Na čočce se totiž během nošení hromadí nečistoty (zejména bílkoviného původu) a může se to jevit jako nárůst sklivcových zákalků.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

MILA  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Dobry den, ja cierne tecky nevidim, ale vidim take flaky, ako ked pozriete do svetla a nasledne do tmy. Vidim ich uz druhy den. NONSTOP. Je to velmi neprijemne hlavne pri praci na PC. V minulosti sa mi to stalo, bola som u ocnej a ta po vysetreni skonstatovala, ze oci mam v poriadku. Odznelo to po tyzdni samovolne. Teraz sa to vratilo (cca 4 roky). Mam len pockat, az to odznie? Zacalo to, ked som sa prudko postavila z postele - moze to mat suvis? Prosim o radu. Mam z toho zly pocit. Dakujem.
filip  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
oběvily se mi na pravém oku pohyblivé dvě černé tečky.jedna dost veliká. lékař mi řekl, že je to normální, že to má každý a že jsou horší věci co s tím mám dělat- nějaké kapky a nebo operace???
Vejju  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 25 let a už déle než rok vidím před očima takový jakoby průhledný filtr s bublinkami a tam kam se zrovna dívám, tam se pohybuje a pak jakoby zmizí. Objevuje se docela často, také mezi tím vidím i černou poletující skvrnku. Občas mívám bolest v pravém oku,která neustává, ustane až tehdy, když si vezmu prášek (Ibalgin). Chtěla bych se Vás tedy zeptat jestli jde o nějakou oční vadu? Prozatím nemám a nenavštěvuji žádného očního lékaře.
martas  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Mám obdobný problém,vidím černou tečku a za ní pruhledné častice.Celé je to spojeno.Normálně vidím jen tu tečku,ale když zaostřím tak to vidím.Vyčetl jsem že by to mohla být Candida v oku.:(co s tím?
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

jedná se o sklivcové zákaly, které můžou mít tvary a můžete je různě vnímat. Přítomnost candidy by se projevila nitroočním zánětem.

S pozdravem

MUDr. Peter mojžiš, Ph.D., FEBO

Reakce na martas

Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

ve Vašem případě se jedná o více zákalku, které vnímáte podle toho, který se nachází před centrální části sítnice nebi v periferii.

S pozdravem,

MUDr. Peter Mojžiš, PhD, FEBO
Lenkator  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Dobry den! Ties mám čierne fliaciky aj malé aj veľké kvapky mi nedali lebo mám štítmu žľazu dá sa mi pomoc inak idem sa drichmat flakov zblaznit