Epimakulární membrána

Epimakulární membrána

barel  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
Jsem muž a je mi 70 let. V roce 2007 mi byla provedena operace katarakty.
Nyní na oční klinice byla lokalizována na obou očích epimakulární membrána.
Pravým okem vidím dobře, na levém konstatuji vlnu na vodorovných linkách a písmena textu jsou jakoby v mlze některá více jiná méně. Číst levým okem je obtížné.
Otázka: V případě operace způsobem PPV jaké mohu očekávat zlepšení mých obtíží na levém oku? Dojde také časem ke stejným obtížím na pravém oku?
Děkuji za odpověď.
simča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,byla mi dagnostikována epimakulární membrána levého oka a doporučeno operační řešení....okem vidím rozmazaně,co mohu očekávat od výkonu a jaké zlepšení po něm?Děkuji za odpověď
barel  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Věk 73, muž.
Uvedenou operaci EMM jsem prodělal na levém oku, kde membrána stahovala sítnici a vidění bylo deformované a taky zamlžené. Vidění přebíralo pravé oko, kde byl zjištěn stejný stav ale bez deformací a s mírným zamlžením.
Jsem 2 roky po operaci a s výsledkem jsem spokojen. V současnosti vidím na levé oko lépe než na pravé. Zatím jsem se pro další operaci nerozhodl, protože stále na pravé oko přeci jenom něco přes zamlžení vidím.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
cílem této operace je právě obnova co nejlepšího vidění a také zabránění dalších komplikací plynoucích z tohoto stavu. Do jaké míry bude vidění zlepšeno záleží na konkrétním nálezu. Výkon probíhá v lokální anestezii navozené kapkami a injekcí, během zákroku samotného necítíte žádnou bolest. Trvá okolo 30-40 minut. Po zákroku budete po dobu cca jednoho měsíce kapat do oka. Rehabilitace zraku je dlouhodobější a výsledek není patrný ihned po zákroku.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Doktor ve Vašem okolí