Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
PPV a riziko oslepnutí - Pars plana vitrektomie - Diskuze

PPV a riziko oslepnutí

PPV a riziko oslepnutí

Renata  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
Dne 5. 6. mám jít do fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze na operaci k provedení plánovaného operačního výkonu PPV u dr. Veitha.V dotazíku před vyštřením je upozornění, že mohu i olepnout. Před podepsáním dotazníku bych chtěla vědět co se stane s okem když na operaci nepůjdu, zda je možné také oslepnout a jaké další potíže mě budou čekat, a jaké procento pacientů po této operaci osleplo. Děkuji za rdu. Renata košařová, Karlovy VARY.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
bez znalosti diagnózy a konkrétního nálezu Vám není možné dát přesnou odpověď. Operace PPV se provádí u mnoha stavů a prognózy a rizika se procentuálně mohou velmi lišit. Rozhodně není možné jen na základě Vašeho dotazu říci, co se s okem stane, pokud zákrok nepodstoupíte. Nejpřesnější odpovědi na Vše otázky Vám poskyte ošetřující vitreoretinální chirurg.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
vitreoretinální chirurg
Doktor ve Vašem okolí