Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Atrofie zrakového nervu po krvácení do mozku - Poruchy vidění - Diskuze

Atrofie zrakového nervu po krvácení do mozku

Atrofie zrakového nervu po krvácení do mozku

Macínek  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Vážený pane profesore,
měla bych na Vás dotaz ohledně mého syna, který se narodil ve 33. týdnu, týden po porodu dostal krvácení do mozku a hydrocephalus, nyní je mu půl roku od data narození a v měsíci mu byl uděláno oční pozadí, to bylo dle paní doktorky v pořádku, nyní v půl roce na očním pozadí paní doktorka konstatovala prozatím atrofii očního nervu, ale zatím nám neřekla, jak na tom bude se zrakem do budoucna. Na kontrolu máme jít až za půl roku, tak jsem se chtěla zeptat, zda kontrola není až za moc dlouho, zda není možné již něco dělat pro to, aby jednou viděl co nejlépe a aby se zrakový nerv co nejvíce zregeneroval. Jde mi o to, abychom něco nezanedbali. Moc Vám děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
změny terče zrakového nervu v důsledku vysokého nitrolebního tlaku, se mohou projevit i po delší době než je měsíc. Dřívější vyšetření není nutné, protože jestli k takové změně došlo, tak je bohužel nevratná. Rehabilitace poškozených nervových vláken není v silách současné medicíny. Dopady na zrak Vám v jeho věku nikdo s určitostí neřekne. Je třeba počkat.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika