Náhlé zhoršení vidění

Náhlé zhoršení vidění

Vladbar  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, včera se mi náhle zhoršilo vidění.Je mi 58 roků. Několik let se mi při pohledu do světlého prostoru objevovaly jakoby maličké trhlinky. Včera se ale objevil výrazný a dosti velký závoj, který se pohyboval, ostatní části prostoru se projevovaly obdobně, jako kdyby do skleničky vody někdo kápl kapičku krve. Kromě tmavších plošek vidím spoustu maličkých teček v celém trojrozměrném prostoru. Pociťuji i zvýšený tlak v oku a jeho okolí. Prosím o radu, jak postupovat, poněvadž se obávám krvácení do sklivce. Děkuji.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, navštivte co nejdříve očního lékaře, více nelze poradit.
S pozdravem
Vladbar  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
včera jsem tak již učinila, i když se stav zlepšil, nyní procházím vyšetřováními. V.B.
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

mohlo by se skutečně jednat o krvácení do sklivce nebo o amoci sítnice (odtržení sítnice). Ve vašem případě doporučuji co nejrychleji navštívit oční lékaře.

S pozdravem

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO
Honza761  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 37 let a asi před týdnem ráno po probuzení jsem zaregistroval rozostřené vidění. Po týdnu problém přetrvává. Problém zřejmě pravého oka. Po střídavém zakrývání pravého a levého oka je při zakrytí pravého oka předmět či nápis jakoby menší, vzdálenější a tmavšího odstínu. Patrnější při šeru nebo tlumeném osvětlení. Bolesti hlavy v oblasti šíje přisuzuji tomuto problému. Mám sedavé zaměstnání. V minulosti žádné problémy se zrakem nebyly, brýle nenosím Děkuji.
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

podle popisu subjektívních příznaků se bude jednat o postižení centrální části sítnice, pravděpodobně na podklade otoku (centralní serozni chorioretinoptaie, osobnost typu A) nebo uzávěr drobné cévky s krvácením do sítnice (v případě zvýšeného krevního tlaku). Dop. hned provést komplexní oční vyšetření.


S pozdravem
MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO
Milan68  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý večer mám takoví dotaz, zhoršil se mi zrak tak že občas vidím jako bych byl v mlze a párkrát se mi stalo že když jsem se podíval do světla v dálce tak se mi to světlo rozdělí na samé trojúhelníky které jsou vyplněné světýlkama a vypadá to jako vánoční stromeček. Tak bych se chtěl zeptat co by to mohlo být. Před třemi týdny mi zjistili cukrovku tak jsem se chtěl ještě zeptat jestli to na to nemůže mít vliv je mi 68 let. Děkuji za odpověď.