Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Náhlé zhoršení zraku u dospělé - Poruchy vidění - Diskuze

Náhlé zhoršení zraku u dospělé

Náhlé zhoršení zraku u dospělé

Jindřiška  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 39 let a doposud jsem neměla problémy s očima,snad jen v období,kdy jsem trpěla migrénami od krční páteře a to už je déle,než 5 let..vždy mi to začínalo tím,že najednou jsem se jakoby dívala skrze mlhavé kolečko,které se postupně zvětšovalo a jakmile zmizelo,začala prudká bolest hlavy...migréna...už mám od toho klid několik let...od té doby se mi pouze párkrát stalo,že jsem měla "před okem" jakýsi černý malinký útvar,jako nějaké smítko a sám se zase ztratil...co se týká vidění,žádné problémy jsem dříve nezaznamenala,naopak jsem vždy viděla velmi dobře ostře,jen během tohoto roku se mi tak dvakrát stalo,že jsem najednou viděla mlhavě,trochu mě štípaly oči a to jsem přisuzovala únavě očí.Jinak žádný náznak zhoršení vidění...a teď najednou během tří dnů se mi zhoršil zrak na dálku...sice do dálky vidím,ale nejsem schopná zaostřit,vidím jakoby by přes mírnou mlhu...nic mě nebolí,jen lehounce mě pálí oči,jako když jsou unavený...Jde o obě oči současně,jen mám dojem,že levé je malinko horší...že by to byl tak rychlý nástup krátkozrakosti?Či nějaký mnohem závažnější problém?Může ke zhoršení zraku přispět i problém se zubem?Chystám se na výměnu můstku,protože to vypadá,že kořen sedmičky vlevo nahoře bude hodně špatný(můstek na něm mám už dvacet let)...předem děkuji za odpověď....
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
problém se zubem nebude souviset se zhoršením zraku. Je více možností, jak vysvětlit Vaše problémy a manifestace dioptrické vady je jedním z nich. Další je syndrom suchého oka. Při něm dochází k osychání slzného filmu, jehož nerovnosti máznou vidění. Tato je možné zlepšit i pomocí volně prodejných kapek...umělé slzy. Ale důležité je vyloučit i záněty a další změny. A proto Vám doporučuji navštívit oftalmologa i kvůli přeměření případné dioptrické vady.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Jindřiška  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Mnohokrát Vám i paní Mudr.Mikšovské děkuji za odpověď.Dnes jsem si na oční zašla a bylo mi sděleno,že na čočkách mám drobné zákalky.Brýle mám předepsané na obě oči -1,25...kontrola za půl roku.První moment pro mě šok.Moje babička má šedý zákal již mnoho let(což jsem dodnes netušila),již ve fázi,kdy by měla jít na operaci,ale vzhledem k vysokému věku-je jí 80let-toto neplánuje,dokud ještě trochu vidí.Jestli tomu rozumím dobře,tak v tomto případě se pouze kontroluje,zda se to nehorší a eventuelně,když to dojde do určité fáze,pak se řeší zákrok?Víc,než jsem zmínila,mi sděleno nebylo.Děkuji za odpověď