Oboustranná porucha vizu a perimetru - neznámá příčina

Oboustranná porucha vizu a perimetru - neznámá příčina

zuzbaj
zuzbaj  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,
od listopadu 2013 dcera (12 let) trpí oboustranou poruchou vizu a perimetru (pravé oko totální výpadek vizu, oj. zachovalé krsky paracentrálně, levé oko totální výpadek vizu). Dle MRI mozku - atypicky zvýšený signál optického chiazmatu a proximálních partií obou očních nervů v T2 vážených obrazech a STI a FLAIR s již naznačenou atrofizací. Dcera byla předána od péče neurologů, byla provedena celá řada vyšetření (krve, likvoru, RTG, EMG, EEG, evokované potenciály, perimetr, metabolický screening, protilátky proti aquaporinu 4). Žádné z vyšetření neosvětlilo příčinu poruchy vizu. Dnes byla provedena biopsie svalu, podkoží a kůže - na výsledky se čeká. V účelu genetického laboratorního vyšetření je uvedeno metabolické onemocnění (mitochondriální) a u molekulárně genetického vyšetření - pro chorobu mitopatie. Myslím, že se pátrá po Leberově hereditární optické neuropatii.
Chtěla jsem se zeptat, zda se někdo z Vás odborníků nesetkal s podobným případem.
Zatím je dcera "zdravá", jen nevidí.
Je mi jasné, že informace, které jsem zde uvedla jsou nekompletní, proto možná také zavádějící. V případě zájmu mohu zaslat výsledky všech vyšetření k prostudování.
Budu ráda za jakýkoliv názor či informaci.
Ptám se, protože si myslím, že "víc hlav víc ví".
Děkuji.
Z. Bajerová
mikulova  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den
vypadá to že mám podobný problém.je mi 36 let a před třemi lety jsem zcela náhle oslepla na levé oko.dle lékaře to muselo začít již před lety .vyšetření na očním ukázalo že se pravděpodobně jedná o atrofii optiku.zasažené mám i pravé oko je na hranici-dle vyšetření hustoty očních nervů-slepoty naštěstí zatím vidím ale mám slabe brýle na dálku.prošla jsem vyšetřeními na roztrouš.sklerozu,leberovu nemoc,klíště ,docházím na neurologii ,magnetická rezo,bohužel nic nezjištěno.v rodině žádnou zátěž nemáme.lékaři neví příčinu pravděpodob. virového puvodu či autoimunitní onem.zatím nepotv.
neznám nikoho kdo má tento problém lékařka z očního má prý pouze dvě pacientky s tímto a to mě a jednu pani.jsem v 8 měsíci těhotenství a do zprávy mi oční napsali že mužu rodit přirozeně já má ale velkou obavu o oči,nikdo neví z čeho to je a co na to má vliv a tak chci císaře.oční hendicap mě zcela vykolejil,cítím se omezená,mám problém s orientaci,před otěhotn sem byla rok na neschopence beru léky na psychyku a docházím k psycholožce.
přeji hodně sil Vám a dcerce.s pozdravem mikulová ustecký kraj
oko  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, paní Bajerová.
Bylo by možné se s vámi spojit? Mám stejný problém u dcery. Děkuji.