Rozmazané vidění při práci s PC

Rozmazané vidění při práci s PC

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dnes se mi stalo,že jsem při práci na počítači zjistila,že mám nějak rozmazané vidění, když jsem zavřela pravé oko, zjistila jsem, že levým okem vidím tak,že mám uprostřed rozmazané kolečko a okolí je již ostré. Pravé oko vidí normálně. Prosím poraďte mi jestli mám navštívit očního lékaře, nebo je to jen nějaká banalita. Děkuji za odpověď Marie.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Marie,
návštěva oftalmologa bude vhodná k vyloučení ablace zadní sklivcové membrány, otok sítnice a dalších onemocnění (podle věku počínají makulární degenerace, atd). Ovšem příčinou může být i banálnější onemocnění, ale je nutné vyloučit ta závažnější pro Váš klid.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
určitě se nechte vyšetřit-může se jednat o drobný zánět centrální části sítnice-tzv. serózní chorioretinopatie a nasazená léčba by Vás mohla problémů rychle zbavit.
Zdravím
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
v březnu jsem zde dávala tento dotaz na rozmazané vidění při práci na PC.
Na vaše rady jsem navštívila očního lékaře a ten mi diagnostikoval otok na sítnici levého oka. Jenže mi sdělil ,že se s tím nedá nic dělat , že to samo odezní do 3-4 týdnů a na rozmazané vidění si musím zvyknout. Jen když to nepomine do půl roku ,pošle mě na laser.
Je to už 2měsíce a je to pořád stejné, písmena a předměty viděné levým okem jsou i maličké a rozmazané uprostřed.Už začínám ztrácet trpělivost a taky mám strach abych něco nezanedbala. Nevím jestli mám svému lékaři věřit. Koupila jsem si Aescin , beru jej asi 10dnů,ale opravdu nepomáhá.
Je mi 44let,nemám cukrovku,cholesterol v normě.
Mám to zkusit u jiného lékaře nebo má ten můj pravdu.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Marie

Reakce na anonym

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
v první řadě by byla vhodné mírná dávka kortikoidů v podobě kapek a pokud do měsíce nezaberou, tak nitrooční injekce např. avastinu. Léčbu bych neodkládal za půl roku. Asi by bylo opravdu vhodné navštívit ještě jiného oftalmologa.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
TANA oční klinika s.r.o.  |  Basic member  |  Olomouc
  • 22 odpovědí
Dobrý den!
Pokud nebylo provedeno OCT vyšetření, určitě doporučuji udělat ke zjištění příčiny stavu.
Půl roku bych nečekala.

S pozdravem
MUDr.Špačková Kateřina, odborná oční lékařka
Monika  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Jak jste dopadla? Mám to samé, u dr nezjištěno nic, všechno ok...bezva