Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Rozmazané vidění - Poruchy vidění - Diskuze

Rozmazané vidění

Rozmazané vidění

janulicinka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Již 3 týdny mám rozostřené vidění na pravé oko.Optička mi řekla,že korekce nic neřeší,tlak v oku mám v pořádku a na oční jsem objednaná za 2 1/2 měs a to na rozkapání.Doufám,že se mi zrak ještě nezhorší.Jaká je léčba a další postup.Co toto způsobuje?Je to hodně nepříjemné zvlášť při mé profesi a jakým úkonům se mám vyhýbat?děkuji za odpověď.Jana B.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
vše záleží na příčině zhoršeného vidění. A bez znalosti příčiny není možné sdělit léčebný postup a ani říci, čemu se případně vyvarovat. Neznám ani Váš věk a do jaké míry je vidění zhoršeno, aby byl odhad přesnější. Nejčastější příčinou ve vyšším věku je šedý zákal a pak onemocnění sítnice. Bude nutné zvažovat zánětlivé onemocnění, onemocnění rohovky, a eventuálně (pokud jste na očním dříve nebyla), tak také do této doby nepoznanou tupozrakost. Pokud je zhoršení malé, tak by se mohlo jednat o mnoho dalších příčin, mezi které pak patří i diagnózy z jiného oboru (př. blokády páteře).

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
janulicinka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,tak abych vše upřesnila a napravila,je mi 43 let.Zamlženost pravého oka mám prakticky ze dne na den.Pokud sleduji televizi ,vidím tedy zamlženě,ale stále přečtu,záleží však na velikosti písmen.Pokud čtu knihu na 30 cm,vidím zamlženě a když pak zhlédnu na televizi ,vidím hůře než před čtením.Trvá chvíli než se mi obraz na pravé oko srovná do této zamlženosti jak popisuji.Také mám cca 2x do roka suché oči na které beru kapky.Vím,že je dlouhá čekací doba k objednání u očního lékaře,ale v takovémto stavu si myslím,že mě mohli vzít přednostně a ne až za 2 měsíce.Dá se oko nějakým způsobem procvičovat?(přikrývání zdravého oka atd).Četla jsem na internetu,že se může jednat i o zánět rohovky či sítnice ale radu od lékaře považuji za lepší variantu než PC. Moc děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

Reakce na janulicinka

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, tak při zhoršení vidění ze dne na den by bylo vyšetření vhodnější dříve. Když vezmu v úvahu Váš věk, rychlost projevu zhoršení, a to že brýle stav nelepší, tak mě napadá otok sítnice, vaskulární porucha, záněty spíše zrakového nervu. No ale pak také epitelopatie (porušení povrchové vrstvy rohovky) v důsledku suchosti oka. Co se týče cvičení přeostřování, tak to může pomoci u zdravého oka, kde je vidění zhoršeno jen úbytkem akomodační schopnosti. Pokud se jedná o nějaké onemocnění, tak pak pomoci nemůže
Vím, že to k nám máte daleko, ale pokud budete chtít na mě kontaktujte na mailu a domluvíte nějaký "akutní termín" ať víte o co se jedná.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

janulicinka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,děkuji za odpověď a za to,že mi nabízíte dřívější vyšetření,ale jsme od sebe opravdu hodně daleko.Pokud tedy píšete,že bych se měla nechat vyšetřít dříve,zkusím jiného očního lékaře,ze zákona mám právo volby.Pročítala jsem možné oční nemoci co jste vypsal a napadá mě jediné,porušení rohovky v důsledku suchosti oka,protože tyto potíže mám.Jaká je tedy v tomto případě léčba?Ještě jednou moc děkuji za Váš zájem a zítra se zkusím objednat jinde.Jana

Reakce na janulicinka

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, z volně dostupné léčby: kapání umělých slz bez konzervačních látek každé 2 hodiny po čas bdění po dobu 14 dní.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX