Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Rozmazané vidění na blízko - Poruchy vidění - Diskuze

Rozmazané vidění na blízko

Rozmazané vidění na blízko

Baker  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal ohledně zraku. Připadne mi, že se mi rozrostruje zrak, na dálku vidím výborně, ale na blízko se mi začíná zrak rozmázávat. Cítím menší únavu očí a u levého koutku oka, svědění, jakoby nerv, jednou za čas to cítím. Lečím se rok a půl se zvýšeným krevním tlakem, ale používám léky Tritace 1x ráno a jsou to 0,5mg, Jsou slabé a tlak mám teď dobrý. Jinak před 2 měsíci by padl do levého oka štuk, když sem štukoval byt, zda by ten štuk mohl být i příčinou, nebo ten krevní tlak, ale jak sem psal, ten je teď stabilní...Děkuji za odpoveď
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud je Vám nad 40 let, tak by se mohlo jednat o fyziologický jev...tzv. presbyopii. Rozmazané vidění do blízka je dáno úbytkem akomodace a do blízka již tedy nezaostříte. Řešením jsou brýle na čtení. Jestli byl štuk řádně vypláchnut a nedošlo k zánětlivé reakci, tak to vliv s velkou pravděpodobností nemá.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den, každopádně doporučuji vyšetření, dovoluji si tipovat, že se jedná o fyziologické zhoršení vidění do blízka-vetchozrakost-buď potřebujete první nebo silnější čtecí brýle. Samozřejmě je třeba vyloučit změny na sítnici v souvislosti s krevním tlakem.
S pozdravem