Špatné vidění s novými brýlemi

Špatné vidění s novými brýlemi

Aladriel  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
dnes jsem si byla pro nově udělané brýle. Po třech letech špatného vidění. Brýle nosím zhruba 10 let. Staré brýle měli -1 dioptrii. Nyní mi v optice naměřili -2,20 na každém oku stejně. Po nasazení brýlí vidím rovné čáry nerovně, podlaha také není rovná. Když se dívám např. rovně před sebe na skříň vidím ji malinko vypouklou a dole zahlou směrem ode mne. Když se dívám zboku není nic rovné ale dost pokřivené. Je mi z toho velice nevolno. Když se chci dívat na něco blíž nutí mě to až šilhat.
Na internetu jsem se docetla ze to dela zuzeni skel. (Plastovych)Ale v optice mi bylo přímo receno ze to udělá pokud si je nenecham zuzit. A ja tedy pochopitelne nechala. Co ted s tim ... Na internetu lide pisou ze si zvykly to takto videt. Ale ja si nechci zvykat na pokrouceny svet. Chci vidět jako se starými brýlemi. Stejne jen zaostřeně. Prpblém je, že na nova skla už peníze nemam...
MUDr. Michaela Hustá  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
  • 17 odpovědí
  • 54 Likes
Dobrý den, podle potíží, které popisujete, to vypadá, že Vám v optice do brýlí dali kromě obyčejných sférických dioptrií i dioptrie cylindrické. Jsou to speciální dioptrie, sloužící ke korekci astigmatismu. Pokud jste dosud nikdy neměla v brýlích tzv. cylindry, byť minimální, je možné, že se v nich budete houpat, budete vnímat špatně terénní nerovnosti a bude se Vám točit hlava. Když už to tak dopadlo a šla jste si nechat udělat do optiky jistojistě drahé brýle bez vyšetření očním lékařem (který by měl mít v kartě zaznamenánu Vaši oční historii, měl by mít evidované všechny předepsané brýle a tím pádem by měl vědět, jaká korekce Vám vyhovuje nejvíce), doporučuji se s tím teď porvat, měsíc zatnout zuby, nosit brýle denně a doufat, že si zvyknete. Pokud si nezvyknete ani po 4-6týdnech, pak je veškerá další snaha marná. Objednejte se na vyšetření u nějakého šikovného očního lékaře v okolí, žádejte přeměření brýlí, přezkoušení zraku, předpis nové korekce a zprávu. S novým předpisem, lékařskou zprávou a účtem o zaplacení původních brýlí jděte do optiky, kde Vám brýle zhotovili, a žádejte náhradu za špatně vyměřenou korekci. Měli by Vám vyhovět a udělat do brýlí nová skla bez doplatku.Zdravím Vás a držím palce. MUDr. Michaela Hustá, vedoucí lékař Očního a estetického centra Frýdlant nad Ostravicí, XXXXXXXXXXX
Aladriel  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Pokud vím tak při měření mi bylo řečeno, že cylindry nepotřebuji. Každopádně velice děkuji za pomoc :)

Reakce na Aladriel

Jaja  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den mám stejný problém jako paní a nevím co dál mě skla předepsal oční lékař.Prosím o radu.