Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Špatně vycentrované brýle - šance při reklamaci - Poruchy vidění - Diskuze

Špatně vycentrované brýle - šance při reklamaci

Špatně vycentrované brýle - šance při reklamaci

Vac.  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, měl jsem 1,75 dioptrie na dalku na kazdem oku. Lekarka mi nedavno oci premerila a zvysila na 2. Nechal jsem si udelat komlet nove bryle, ale kdyz si je nasadim a podivam se na zem vidim kopec misto roviny. Reklamoval jsem to, ale po premereni bryli a udajnem prezkoumani vyrobcem mi bylo receno ze jsou v poradku a ze si mam zvyknout. Sel jsem za jinym optikem, ten je premeril a zjistil ze jsou spatne vycentrovane. Stredy cocek jsou posunute o par milimetru do strany. Muze to byt duvod teto poruchy a jakou mam sanci pri reklamaci?
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, nejdůležitější je o kolik mm jsou decentrovány. Protože pro zábrus existuje jistá tolerance (míra závisí od směru decentrace). Obecně je decentrace důvod k reklamaci. Ale popisované obtíže mohou souviset už jen se zvýšením dioptrií a eventuálně i výběrem větší obruby, než na kterou jste byl předtím zvyklý. Vzhledem k poloze brýlové čočky vůči oku dochází k optické vadě, tzv. zkreslení obrazu, a to je tím výraznější, čím jsou vyšší dioptrie. Na toto je opravdu nutné si zvyknout....nošením se mozek adaptuje a přestane to vnímat.
Posuzování reklamace je plně v kompetenci očního optika. Pokud by jste s jeho rozhodnutím nesouhlasil, pak Vám zbývá jedině obrátit se na soudního znalce a eventuálně na soud.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX