Velké výpadky zraku

Velké výpadky zraku

Bara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den už cca 4 mesice mam poruchy videni.Ze zacatku se to stavalo ,kdyz jsem se predklonila a po te se narovnala ,tak jsem prestala videt na jedno oko.Po case se k tomu pridala i bolest hlavy na te same strane na ktere mam poruchy videni a pocit na omdleni.Byla jsem poslana k neurologovi a ocnimu ..ocni lekar me prenechal neurologovi jen me klasicky prohledl zrak.Od neurologa jsem byla poslana na CT po te do nemocnice na lumbalni punkci a magnetickou rezonanci.Bylo mi receno ,ze mam vsechno v poradku jen vypoukle zilky na leve strane mozku,ale to pry nicemu nevadi..po te mi bylo oznameno ,ze neurolog to uzavira s tim ,ze me problemy jsou od patere a ,ze se mam jeste jednou stavit na ocni.Na ocnim mi pani doktorka udelala perimetrii a zjistila ,ze mam uplne vypadky zorneho pole a ted me ceka FAG a OCT.Muj stav v pritomnosti je takovy ,ze hlava me neboli ,ale poruchy videni jsou cim dal horsi ..nemusim se vubec predklanet staci kdyz znervoznim nebo se zvednu ze zidle a mam pred jednim okem cernou skvrnu.Uz nevim za kym mam jit tahne se to 3 mesice co chodim po vysetreni ,zadnou zatez na pater nedelam a muj stav se nelepsi.Napadlo me jestli je mozne ,ze muj stav je zpusoben tim ,ze chodim na prodluzovani ras,jestli me lepidlo nebo neco mohlo poskodit timhle zbusobem zrak.Predem dekuji za vyjadreni
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
charakter potíží je spíše tzv. funkční, nejpravděpodobněji souvisící s cévním zásobením, až lehce migrenózního charakteru. Poškození lepidlem na řasy rozhodně vylučuji. Je potřeba zkontrolovat perimetr, jestli změny nejsou trvalé a zkusit rehabilitaci krční páteře e preparáty s Gingko biloba na lepší prokrvení v oblasti hlavy.
S pozdravem
MUDr. Michaela Hustá  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
  • 17 odpovědí
  • 54 Likes
Dobrý den, umělé řasy Vám rozhodně nemohou způsobit výpadky v zorném poli. Doporučovala bych vyloučit cévní příčinu potíží, tedy doplnit ultrazvukové vyšetření průchodnosti krčních tepen, příp. angioCT mozkových tepen k vyloučení abnormit, např. drobná výduť neboli aneurysma na mozkové tepně v průběhu zrakové dráhy. Pokud máte nějaké výsledky, klidně mi je naskenujte, mrknu na to. S pozdravem MUDr. Michaela Hustá, e-mail: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, mohu se jen přidat ke kolegyním...obtíže se jeví spíše cévního původu, a ultrazvuk krčních tepen měl být proveden mezi prvními. Rozhodně doporučuji opakování perimetru, protože je třeba zohlednit, že se jednalo o první vyšetření a Vy jste ve stresu.
Ještě bych doplnil gonioskopii, tedy vyšetření komorového úhlu, zda má nitrooční tekutina kudy odtékat a nedochází k výkyvům nitroočního tlaku. Ovšem do toho příliš nezapadají velké výpadky na perimetru.
Souvislost s prodlužováním řas neexistuje.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika