Masáž slzných kanálků

Masáž slzných kanálků

luca  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, mám 7 týdenní miminko a má vrozené neprůchodné slzné cesty. Oko spíš malinko slzí a z toho má slepené řasy. Oční lékař mi doporučil kapat Ophthalmoseptonex a masá 5xdenně.Chci se zeptat kolik dní můžu masáž provádět a jestli je lepší vyvíjet spíš tlak mezi kořenem nosu a vnitřním koutkem oka nebo ten tlak vést dál podél nosu dolů. Provádím to druhé, ale nevím zda zcela správně, nechci miminku ublížit. Děkuji za odpověď, Lucie
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, masáže provádíte správně, tlak vést podél kořene nosu. A není stanovena doba po kterou provádět. Ideálně dokud se slzné kanálky nezprůchodní.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Dana  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dcerka je po tomto ,,zákroku,, týden a bohužel žádná změna. Po 2 dnech, kdy očičko krvácelo, tak se začal vracet hnis - opět v koutku nažloutlý hnis a po spinkání úplně slepené očičko. Pravidelně kapu atb . Jsem až naštvaná. Děkuji za odpověď. Dana

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Cením si velmi přátelského a milého přístupu jak ke mně, tak k mému 4měs. synovi. Zákroky na obou očičkách proběhly hladce a i když s nějakým tím pláčem, tak celkově bez jakýchkoliv vedlejších projevů. Více méně půl hodi... Více 

Spokojený/á

Paní doktorka je velmi milá a ohleduplná.Při první návštěvě dělala 6.měs. dcerce výtěr z očka aniž by ji v kočárku probudila. Při každé návštěvě respektovala moje přání a požadavky, dlouho jsem nebyla průplachu nakloněná... Více 

Průplach slzných cest - Související videa

Doktor ve Vašem okolí