Mlhavé vidění po zasažení oka šamponem

Mlhavé vidění po zasažení oka šamponem

Gert  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před 2 týdnama se mi do oka dostal šampon (sodium laureth sulfate), při mytí vlasů. Oko trochu pálilo a nebylo zarudlé. Bohužel jsem oko si oko neoplachl a pouze nakapal oční kapky, které byly 20 dní prošlé. Doteď vidím mlhavé barvy, ale při zaostření to nemám. Zmizi to nebo je možné, že mám šedý, zelený zákal po šampónu? A může Dermatologicky testovány šampon způsobit fuchsovu dystrofii? Předem děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, zákal (šedý ani zelený) po zasažení oka šamponem vzniknout nemůže. Fuchsova dystrofie také ne. Na oku můžete mít porušený slzný film, takže bych doporučil kapat umělé slzy bez konzervantů klidně i 5x denně.
Gert  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mockrát Vám děkuji za odpověď. Po této události, která se mi stala, jsem byl na očním vyšetření. Napsali mi Maxitrol suspenze oční kapky (polymyxin, neomycin, dexamethasone). Používal jsem tyto kapky 2x denně každou 4 hodinu po dobu 2 dnů. Trpím nízkým tlakem, to doktorka asi nevěděla. Teď mám doopravdy strach z toho šedého zákalu nebo zeleného, je to semnou hrozné.

Reakce na Gert

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, tím spíš že jste kapal Maxitrol máte pravděpodobně narušený slzný film. Nestresujte se, kapejte umělé slzy. Zákal Vám opravdu nehrozí.