Nadměrné slzení očí při chladu a větru

Nadměrné slzení očí při chladu a větru

agata  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
moje maminka (79) má problém s nadměrným slzením očí při větru a chladu. Jinak je velmi čilá a při svém věku má spoustu aktivit. Jenže jí omezuje ono slzení. Chodí na vycházky v rámci UTV a spotřebuje 2 balíčky kapesníků během hodiny. Je to neovladatelné. V současném počasí opravdu velký problém. Její oční lékařka tvrdí, že to patří k věku. Asi před pěti lety má odoperovaný šedý zákal. Může to mít souvislost? Má to nějaké řešení? Děkuji Irena Michaláková
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
maminka má zřejmě poruchu slzného filmu, která je častější právě u starších lidí. Na úpravu můžete vyzkoušet např. umělé slzy ve formě gelu (recugel, visidic). U některých jedinců se stav zlepší užíváním Vitamínu A pos v mastičce (pouze na lékařský předpis).

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
Barča  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
Já bych se přikláněla k oční výživě, která oční film obnovuje. Důležitou funkci pro oči plní látka zvaná lutein a nejvíce jich z výrobku na trhu nyní obsahuje ocutein brilant-25mg. Drzím mamince pěsti, at se to spraví.
agata  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Moc děkuji za odpověď Irena M.
Puškin  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Mám cukrovku, chodím na pravidelné kontroly k očnímu lékaři každé 3 měsíce-nitroočnítlak a zelený zákal-užívám LUXFEM /nyní nitrooční tlak dobrý/.Mám hrozné slzení oka /po úraze jen 1 oko/.Při chladu a větru mi nestačí kapesník,nyní mi slzy oko i doma,mám oteklá víčka a červené oko.Moje lékařka mi propláchla i oční kanálek,ale nic to nepomohlo.Prosím o radu, zda neexistuje nějaký jiný lék,který by omezil tuto nepříjemnou záležitost.Jen pro informaci mám 76 let.DĚKUJI za radu
Lenka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Chtěla bych vás požádat o radu ohledně nadměrného slzení očí. Potíže mám zejména v chladném počasí i v práci kde musí být dodržována teplota haly 1 stupeň celsia.Slzy se mi doslova řinou aníž bych to mohla nějak ovládnout.Oči mám zarudlé bez svědění. Jináč Je mi 50 let a užívám Letrox a Hydrokortizol,kvuli Addisonově chorobě.Zajímalo by mě jesti se může jednat o alergii na chlad nebo je to důsledek ůžívání kortikojdů.Je nějaká možnost jak zmírnit mé obtíže?
S pozdravem a předem děkuji za odpověď.Lenka.

Slzení očí - Související videa