Neustálé slzení a zarudlost očí

Neustálé slzení a zarudlost očí

cernoska  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem již uplně psichycky vyřízená. Je mi 57 let. Oči mi slzí někdy od vánoc. Stále si otírám slzy. Oči mám rudé a neustále musím mrkat, protože mám pocit mokrého oka. Nepálí mě - jen slzí. Nemůžu se upravit, namalovat - stále vypadám uplakaně. Nejhorší jsou poznámky lidí. "Stalo se Vám něco", neplačte, to bude dobré, vy jste v poslední době pořád smutná a uplakaná!! Nebo naopak - "Vy jste včera flámovala že???, vy jste se moc asi nevyspala co??? Prostě už nevím co dělat. Oči jsou zarudlé a slzí stále. Už jsem si do nich vlila 8 kapek. z toho 3 antibiotické, umělé slzy, kapky na alergii atd. Lékař mi říká, že je to běh na dlouhou trať. Prý to může být alergický zánět. Přemýšlím co mám od vánoc nového. Jsem prokazatelně alergická na nikl - zjistili mě to před pár lety při testech. Nikdy jsem to nějak neřešila. Od dětí mám k vánocům drahé křeslo k počítači - takže se vrátím na chvíli ke starému a pak 4 nové brýle z GrandOpticalu. Konečně pořádně vidím jsem z nich nadšená, ale co když je něco v obroučkách? Nevím - raději jsem dnes nasadila staré brýle po babičce a uvidím co to udělá. Neporadil by někdo? Děkuji Jana Černá
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
bohužel tento typ problémů probíhá často takto vlekle, možná bývá spíše jen symptomatická léčba.
Jen neuvádíte jestli nebyla změna také ve Vaší celkové medikaci, i tam může být příčina.
Jak jste se zmínila, správný postup je vyloučit všechny v době vzniku potíží nové faktory prostředí ve spojení s dlouhodobou zklidňující a protizánětlivou léčbou (slabší kortikoidní terapie) - myslím tak v řádech měsíců.
S pozdravem
cernoska  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji, právě jsem dostala další kapky - Vigamox - ani lékař si se mnou už neví rady :( a já jsem stále zoufalejší - také mě napadá prašné prostředí - v práci nám předělávají budovu , kde zanechali pouze recepci v které sedím , ale i když je vše přepaženo - prach je všude - přemýšlím už nad vším . Zánět spojivek mám dál :( problémy mi však začaly již před bouráním budovy, takže jsem tomu nepřikládala váhu. V celkové medikaci změnu nemám. Děkuji

Slzení očí - Související videa