Recidivující vlčí zrno u dítěte

Recidivující vlčí zrno u dítěte

Martinlein  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
dcera 19měsíců má již asi půl roku potíže se záněty neboli stále se objevují vlčí zrna. V srpnu dokonce již absolvovala chirurgický zákrok, který byl v podstatě bez výsledku. Týden po antibiotikovém vyléčení se jí na jiném místě objevil další a později dokonce i na stejném místě. V nemocnici mě doporučili lepší hygienu a kontrolu za 2měsíce. Dcera mezitím protrpěla další záněty. Přes známého očního lékaře jsme se dostali k léčbě pod jiného očaře, který nám doporučil oční mast Maxitrol a změnu jídelníčku s větším množstvím omega 3, bez koření a se zeleninou a ovocem. Pět týdnů po dodržení této změny dcera má asi nejhorší zánět, který kdy měla. Už jsem zoufalá a nevím na koho se obrátit. Nyní už upozorňuje na oči se slovy bolestí. Přikládám i fotografii nynějšího zánětu. Poradíte mi??? Děkuji za odpověď...
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

dle fotografií jde o zánět mazových žlaz okrajů víčka- ječné zrno -chalazeon. V této fázi se takového nálezu zbavíte pouze chirurgickou cestou - s ohledem na věk dítěte v celkové anestezii. Vyhledejte jiného lékaře, s kterým se domluvíte na chirurgické odstranění tohoto útvaru. Poté doporučujeme dlouhodobě aplikaci Blephagelu k okrajům víček preventivně ke zlepšení dezinfekce víček. S pozdravem
MUDr.Lenka Ottová, oční centrum Ottlens
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Madame,
odpovídám na Váš dotaz zcela jednoznačně: jedině chirurgické řešení může vést k zahojení .Navíc se jedná o zcela banální zánět víčka ,který vaše dítě nijak neohrožuje,pouze obtěžuje a vskutku se může kdykoli v znovu objevit.
MUDr.Kateřina Šinclová
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, podle fotografie by se mělo jednat o akutní chalasion na dolním víčku pravého oka, u tak nízkého věku pacienta však tento typ místního zánětu není častý, doporučuji vyšetření na naší Oční klinice Pardubice, objednejte se na telef.: XXXXXXXXX.
s pozdravem
mína  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
má dcera trpí stejným problémem,poprvé se nám to ukázalo ve třech letech.
Měla to i chirurgicky odstraněno ale stále se to tvoří.Bolí to i svědí,dostala na to mastičku Ophthalmo-framykoin potom kapičky Maxitrol.
Nyní je dceři devět let a máme to dvakrát do roka.Testy z alergologie má
na vše negativní..také jsem bezradná..
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
u recidivujícího ječného či vlčího zrna doporučuji oční vyšetření k
vyloučení refrakční brýlové vady, užívání vitaminů skupiny B.


V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Lucie  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Mohu se zeptat jak jste dopadla. Dceři se to dělá taky ted po druhé v tomto roce

Související zákroky