Na Oční klinice NeoVize proběhla již 10.000. operace šedého zákalu

Autor:

Ve středu 7. 3. 2012 provedla primářka soukromé Oční kliniky NeoVize MUDr. Věra Kalandrová pacientce, paní Pospíšilové z Brna, již 10.000 operaci šedého zákalu od počátku existence kliniky.

Stejně jako ostatní pacienti, kteří podstupují standardní operaci šedého zákalu na Oční klinice NeoVize neplatila paní Pospíšilová žádné doplatky a celá její operace byla pokryta zdravotním pojištěním. Paní Pospíšilové byla implantována umělá nitrooční čočka Acrysof Natural, která obsahuje žlutý filtr a proto má paní Pospíšilová účinně chráněnu sítnici před negativním vlivem nebezpečných složek slunečního záření. Operace byla provedena mikroincizním řezem, který zajistí paní Pospíšilové velmi rychlé zahojení. Také jí byl bezplatně vyrovnán rohovkový astigmatismus, aby vidění po operaci bylo co nejlepší.

neovize10000

Paní Pospíšilová nosí brýle již od dětství, protože má vysokou refrakční vadu a také má jedno oko značně tupozraké. V praxi to znamená, že se takový pacient může spolehnout pouze na oko, které tupozrakostí postihnuto není, protože na tupozraké téměř nevidí. Proto, jak se nám paní Pospíšilová svěřila, měla o své „lepší“ oko strach a z operace měla obavy. Ale když jí oční lékařka sdělila při pravidelné oční prohlídce, že obě oči postihl šedý zákal a že je potřeba podstoupit operaci, rozhodnout se musela. Na doporučení své lékařky se rozhodla pro Oční kliniku NeoVize. Není také zanedbatelné, že se po operaci pacientka zbaví svých velmi silných brýlí do dálky a zbudou jí jen slabé brýle na čtení.

„Za své rozhodnutí jsem velmi ráda. Všechny obavy z operace se velmi rychle rozplynuly. Velmi si cením přístupu a vstřícnosti lékařů a sestřiček a samozřejmě samotné paní primářky, která mi podala všechny informace o operaci a trpělivě vše vysvětlila. Na operaci jsem šla s jistotou, že se mi nic nemůže stát. Paní primářce jsem zcela důvěřovala,“ komentuje průběh svého rozhodnutí paní Pospíšilová.

Nyní se již paní Pospíšilová těší na návrat ke svým koníčkům, které musela na čas před operací opustit, protože na ně jednoduše neviděla. Na řadu tak přijdou polštáře, které ráda vyšívá, a také knihy, protože je už od dětství vášnivou čtenářkou.

A co paní Pospíšilová vzkazuje všem, kteří mají obavy a váhají, kam na operaci jít?
„Nebojte se, není čeho. Lékaři i ostatní personál vám vše vysvětlí. A neváhejte a zvolte Oční kliniku NeoVize. Já jsem nadmíru spokojená.“

Publikováno: 19.3.2012

Doktor ve Vašem okolí