Oční klinika NeoVize Brno implantuje výhradně bezpečné a kvalitní nitrooční čočky z USA a Německa

Autor:

Ve čtvrtek 12. října informoval server iDNES a deník MF DNES, že VZP chce razantně šetřit a svým pojištěncům bude hradit méně kvalitní nitrooční čočky, které jsou implantovány pacientům v Indii nebo Africe. Oční klinika NeoVize se od svého založení orientovala na nejkvalitnější nitrooční čočky výhradně od předních světových výrobců. Správnost tohoto postupu potvrzuje i spokojenost pacientů a vynikající výsledky operací.

„Všichni naši pacienti dostávají výhradně nejkvalitnější nitrooční čočky. 98% pacientům implantujeme nitrooční čočky AcrySof®, které disponují žlutým filtrem chránícím sítnici. Dále implantujeme kvalitní německé nitrooční čočky od výrobců jako je Carl Zeiss, Oculentis nebo švýcarské Staar Surgical. Jsme zásadně proti tomu, aby se na nitroočních čočkách šetřilo a pacienti dostávali druhořadé implantáty," říká ředitel kliniky Petr Kocian.

kocian
Petr Kocian, ředitel kliniky

Oční klinika NeoVize doporučuje všem pacientům, kteří se chystají na operaci šedého zákalu, aby od pracoviště, kde chtějí operaci podstoupit, požadovali informaci o čočkách, které jim mají být implantovány. Některá pracoviště implantují nitrooční čočky, jejichž původ je například deklarován ve Velké Británii, ale ve skutečnosti jsou vyráběny v Indii. Nejkvalitnější nitrooční čočky jsou vyráběny z hydrofobního akrylátu, který zajišťuje dlouhodobou stabilitu a čirost optické části.

„Každý náš pacient po operaci obdrží kartičku s názvem implantované čočky a jejím výrobním číslem. Dále pak na operační protokol, který je v jeho dokumentaci a který dostává i jeho obvodní oftalmolog, lepíme originální štítek s názvem a výrobním číslem implantované nitrooční čočky. Takto by mělo postupovat každé oční pracoviště," doplňuje ředitel Kocian informaci o tom, jak se pacienti dozvědí, že jim byla v brněnské NeoVizi implantována kvalitní nitrooční čočka.

Hlavními riziky levných nitroočních čoček, které jsou vyráběny z méně kvalitních a příliš měkkých materiálů, jejichž původ je zejména indický, jsou:

  1. Vyšší míra vzniku druhotného šedého zákalu, který je nutné následně odstranit nitrooční operací nebo laserovým zákrokem, aby bylo obnoveno kvalitní vidění.
  2. Calcifikace neboli zvápenatění čočky, kdy čočka „nasaje" minerály a stane se částečně či plně neprůhledná a vidění je následkem toho špatné.
  3. Poškrábání či natržení při implantaci. Poškozená čočka nezajišťuje kvalitní vidění.
  4. Decentrace čočky až její „zkroucení" vlivem hojení čočkového pouzdra, tím velké zhoršení stávajícího vidění. V tomto případě je třeba provést reoperaci, během které je čočka vrácena zpět na optimální místo, nebo musí být z oka vyňata a nahrazena novou.
neovize1

Oční klinika NeoVize:

Oční klinika NeoVize je nejstarším privátním pracovištěm na jižní Moravě. Poskytuje vysoce kvalitní péči v oblasti léčby očních vad a za poslední 4 roky provedla více než 13 tisíc nitroočních operací, přičemž ročně provádí téměř 6 tisíc operací všeho druhu. Nabídka péče je komplexní – odstraňování dioptrických vad, léčba šedého zákalu, chirurgie sítnice, léčba keratokonu, zeleného zákalu, šilhavosti a další. Oční klinika NeoVize poskytuje vždy péči na nejvyšší světové úrovni. Pacienti v NeoVizi oceňují kromě špičkové péče i lidský a individuální přístup a zájem o pacienta, který stále ještě není v českém zdravotnictví obvyklý.

Publikováno: 24.10.2012

Doktor ve Vašem okolí