Zuzana Baudyšová bojuje za dětská práva a svěřila své oči Refrakčnímu Centru Praha

Autor:

Paní inženýrka Zuzana Baudyšová je zakladatelkou a ředitelkou Nadace Naše dítě a Linky bezpečí. Vystudovala VŠE, pracovala v bance, vychovala dva syny a je čtyřnásobnou babičkou. Přestože prožívala úspěšnou kariéru, rozhodla se jít za tím, co si vzala za své poslání – pomáhat týraným, zneužívaným a opuštěným dětem. Zuzana Baudyšová patří mezi klienty Refrakčního Centra Praha, kde zkušený tým lékařů už od roku 2002 pomáhá pacientům znovu dobře vidět.

Kde vlastně vznikla prvotní myšlenka proměnit úspěšnou kariéru v nové začátky při zakládání nadace na pomoc dětem?

Myšlenka pomáhat slabším, dětem, zvířatům či handicapovaným mě provázela mnohem dřív. Založit a provozovat nadaci na pomoc ohroženým dětem však nebylo před rokem 1989 možné.

Baudyšová Kdy byla nadace založena a jaké byly začátky?

Nadaci Naše dítě jsem zakládala před 20 lety. Měla jsem asi velké štěstí. Objevili se první dárci, kteří mně důvěřovali a podpořili nejenom finančně, ale i dobrou radou. Ocenila jsem doporučení prof. MUDr. Dunovského, abych jako první projekt nadace vybudovala centrum krizové telefonní intervence pro děti, které jsem nazvala Linkou bezpečí. Jde o velmi úspěšný projekt, který dětem v krizi stále pomáhá.

Jaký druh zákroku Vám byl panem primářem Novákem proveden a jak dlouho před operací jste se potýkala s problémy se zrakem?

Před 10 lety při nákupu nových brýlí v Eiffel Optic mi přítomná lékařka přeměřila stav dioptrií a sdělila nepříjemné podezření na zelený zákal. Od té doby jsem navštěvovala oční oddělení a oči poctivě denně vykapávala. Loni v létě mi oční lékař sdělil další nevítanou informaci o šedém zákalu... Považovala jsem za nutné zorientovat se v nabídce očních lékařů a hledat kvalitu, jelikož zrak je nenahraditelný. Moje pátrání trvalo několik dnů a doporučení jednoznačně směřovala k MUDr. Petru Novákovi.

Jaké byly Vaše pocity před operací, byly tam obavy nebo spíše těšení se?

Převládaly smíšené pocity a trochu i obavy jak vše dopadne. Zároveň jsem se těšila, až bude operace očí za mnou. Díky lidské, otevřené komunikaci a potřebné důvěře k MUDr. Novákovi jsem absolvovala operaci očí v naprostém klidu a bez jakýchkoli problémů. Operace proběhla v příjemné atmosféře a bez komplikací.

Jste s výsledkem operace spokojená?

Operace očí proběhla koncem ledna a s výsledkem jsem velmi spokojená. Jsem vděčná těm, kteří mi MUDr. Nováka doporučili. Velmi pozitivní reference na pana primáře Petra Nováka z Refrakčního Centra Praha předávám všem, kteří hledají spolehlivého, lidského operatéra a výborného odborníka.

Aktualizováno: 8.4.2013

Doktor ve Vašem okolí