HRT – Heidelberský retinální tomograf

Jde o laserový skenovací systém, který má tři základní funkce. Tzv. glaukomový modul poskytuje kvantitativní popis topografie terče zrakového nervu a posouzení jeho změn v čase. Slouží k detekci glaukomových změn a sledování jejich případné progrese. Makulární modul slouží ke kvantitativnímu měření stupně otoku sítnice a je určen k diagnostice onemocnění makulární oblasti (např. u tzv.diabetické makulopatie). Rohovkový modul umožňuje mikroskopii jedné z vrstev rohovky – stromatu.

Publikováno: 6.3.2009

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Leontýna 12.6.2016
Spokojený/á

Velmi kladné,vyšetření pečlivé,pan doktor příjemný,ochotný,vše mi vysvětlil,dělá pečlivou práci,je vidět že ho jeho práce baví. Velmi děkuji panu doktorovi J. Kopalovi za vyšetření.

Doktor ve Vašem okolí