Multifokální torická nitrooční čočka AT.LISAtoric - PRELEX

Multifokální torická nitrooční čočka AT.LISAtoric PRELEX (presbyobic lens exchange) neboli česky výměna čočky u vetchozrakých. Jedná se o implantaci (vložení) multifokální nitrooční čočky AT.LISA firmy Carl Zeiss. V případě vyššího rohovkového astigmatismu se provádí implantace torické varianty čočky – AT.LISA Toric. Tyto typy nitroočních čoček ve srovnání s jinými umožňují dobré vidění do blízka i do dálky za rozdílných světelných podmínek, a to nezávisle na zornici. Redukují také výskyt vedlejších optických nežádoucích efektů tzv. glare a halo (odlesky, kruhy kolem světelných bodů). Operace se provádí řezem dlouhým jen 2,2 mm, bez obvyklé nutnosti stehů. To umožňuje rychlou rekonvalescenci a návrat k běžným činnostem po několika málo dnech. Touto metodou lze odstranit brýle na čtení i do dálky u dalekozrakosti, vetchozrakosti a krátkozrakosti.

Aktualizováno: 19.11.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Jarda58 14.6.2019
Spokojený/á

...bonum aegroti suprema lex - dobro pacienta nejvyšší zákon... Vypovídá za vše, jeho podíl na výzkumu a vývoji vrátit zrak a dělat dobré jméno naší vlasti je neocenitelné. Ve středu 12.6.2019 jsem podstoupil v OCP Prah... Více 

Multifokální torická nitrooční čočka AT.LISAtoric - PRELEX - Ceny

Ceny od 39 000 Kč
obvykle do 39 000 Kč
MUDr. Jana Mikšovská
Ceny od 39 000 Kč
obvykle do 39 000 Kč
Oční klinika DuoVize
Ceny od 39 000 Kč
obvykle do 53 998 Kč
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.
Ceny od 39 000 Kč
obvykle do 39 000 Kč
Oční klinika NeoVize
Ceny od 39 000 Kč
obvykle do 39 000 Kč
Doc. MUDr. Šárka Skorkovská CSc.

Multifokální torická nitrooční čočka AT.LISAtoric - PRELEX

Doktor ve Vašem okolí