Trnutí a bolesti Achillovy šlachy

Trnutí a bolesti Achillovy šlachy

včelařka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Již dvakrát se mi stalo, že mi začala "trnout" noha především v oblasti achillovy šlachy a poté začala šlacha silně bolet při jakémkoli pohybu, tedy i při chůzi. V klidu nebolí, a to ani na pohmat(!), zabolí když jakkoli pohnu kotníkem (v sedě, při zvednuté noze). Bolest zvolna ustoupí během 2 - 3 dnů po aplikaci Alpy a diclofenakového gelu.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jestliže potíže v oblasti Achillovy šlachy mizí po 3 dnech lokální protizánětlivé léčby a potíže jsou sporadické, jak uvádíte, je možné ještě vyčkat. Pokud by se bolesti zhoršovaly, je nezbytné odborné ortopedické vyšetření se zobrazením Achillovy šlachy ultrazvukem, stanovení diagnózy a léčba.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
honza39  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den - manželka má asi 5 roků chronický zánět Achillovy šlachy,což značně omezuje její fyzické aktivity. Byli bychom rádi,kdyby mohla podstoupit léčebný proces, který by její potíže trvale odstranil a my mohli opět společně provozovat horskou turistiku,ať už pěší, nebo cyklistickou, jak jsme byli zvyklí.
Můžete nám, prosím, poradit, na kterého ortopeda nebo lékařské pracoviště buď v jižních Čechách, nebo v Praze se máme obrátit ? Jsme z Tábora. Děkujeme.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
chronické záněty a nekrózy Achillovy šlachy řešíme s úspěchem rázovou vlnou, a to modulární ESWT vysokoenergetickou rázovou vlnou.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Ola  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, rázová vlna mi nepomohla!!! Navíc jsem větší bolest ještě nezažila!!! Pokud má manželka problémy již 5 let, je již pozdě. Nepomohli mi ani lékařem předepsané vložky do bot, obstřiky.....nezbyde vám nic jiného než vyhledat opravdu dobrého operatéra. Mně se po roce konečně zadařilo a čeká mě operace. A těch lékařů co jsem vystřídala. Jo, v dnešní době jsou pro většinu lékařů pacienti na druhém místě. Jsem z Olomouce.
Markéta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před nějakou dobou jsem měla problémy s Achillovými šlachami. Nejdříve na jedné noze, kdy šlacha byla bolestivá na pohmat a nemohla jsem pořádně ani chodit, ale po pár dnech to přešlo. Později jsem měla obě šlachy ve stejnou dobu červené až fialové, ale když jsem pár dní používala Dolgit, tk to přešlo. Dnes mám opět šlachu bolestivou a chodím jen s obtížemi. Nevím, čím je to způsobeno - nijak jsem nohy nenamáhala, ani nevím o nějakém pohybu, který by to způsobil. Je možné, že mám Achillovky krátké? Jsem totiž poměrně vysoká.. Předem díky za odpověď, Markéta
lidka18  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den chtel bich se zeptat jemi 31let,v detstvi jsem byl operovanej v oblasti achilove paty po 3 operaci nastaly komplikace cose tyka rustu a vyvoje cely nohy mam ji kratsi o 3cm menci a hubenejsi.Chci se jen zeptat comi muzete poradit ohledne miho problemu,muj problem spociva vtom ze ma porad bolesti jak sedim lezim a nebo stojim,nekdy se stane ze se nemuzu ani na nohu od bolesti ani postavit, me neboli cela noha jen to chodidlo co jsem mnel operovani, posledni rok kdyz chodim tak mam takovy pocit jako kdybich mnel nohu v ohni nemuzu ani moc z chodidlem moc hybat od bolesti,muj hlavni problem v je tom ze sem tezkej alergik a nemuzu pozivat leky proti bolesti minulosti jsem byl v laznich ale moc mito nepomohlo,tak prosim poradte co mam delat dekuji mirek
milunka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den chtela bych se zeptat,mam tento rok opakovane problemy s achilovou slachou,spatne jsem slapla ze schodu,lecil me chirurgbez efektu,nyni me leci ortoped ale stale mam bolesti az nekdy nemuzu na nohu stoupnout.Uzivala jsem ruzne leky,masti mazala ale stale mam bolesti tak bych chtela poradit jestli by se dalo neco delat,chodila jsem na narazove vlny ale to bylo prilis bolestive.mam achilovku zdurelou a otk kolem kotniku.dekuji za jakoukoliv radu Milada.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
z léčby bolestivých achilovek rázovými vlnami je vhodná vysokoenergetická elektromagnetická rázová vlna ESWT. Léčba je šetrnější, účinnější a méně bolestivá než u mechanických radiálních rázových vln.
prim. Moster, Revmacentrum / Centrum léčby rázovou vlnou
Sisi  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, můžete mě prosím poradit co dělat v tomto případě? Již skoro dva roky trpím na velké bolesti achylových šlach, v okolí mám i jakési boule, při pohmatu velice bolí, v klidu achylovky až do lýtka rvou.Bolest je i v klidu.Po několika vyšetřeních u různých lékařů, mi bylo doporučeno orthopedem, vyšetření ultrazvukem achylovky a následně operace.Zajímá mě, jak probíhá tato operace,jak dlouhá je pracovní neschopnost, případně jestli je možná jiná metoda nežli chirurgické operace.Četla jsem zde,že existuje něco jako:Razová vlna,..můžete mě prosm poradit kde všude se tato metoda provozuje? Jsem z okresu Nový Jičín.Moc děkuji za odpovědi a radu.Operace se bojím. Fialová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
shora uvedený příspěvek k léčbě rázovou vlnou platí beze zbytku i pro Vás.
prim. Moster, Revmacentrum / Centrum léčby rázovou vlnou

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí