Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nárok na operační protokol - Artroskopie Achilovy šlachy - Diskuze

Nárok na operační protokol

Nárok na operační protokol

Tony  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Jsem po operaci achil.šlachy,kvůli vyplacení pojistky po mně pojišťovna chce také operační protokol.Pan doktor mně řekl,že si protokol má pojišťovna vyžádat sama a sestřička zase ,že budou mít propouštěcí zprávu.Tak bych rád věděl zda na oper.protokol mám právo a jestli se za to platí poplatek.Děkuji.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
podle zák. č. XXXXXXXX Sb. o zdravotních službách v platném znění má pacient právo vyžádat kopii jakékoli lékařské zprávy nebo nálezu, vč. laboratorních vyšetření vztahující se k jeho osobě. Tato služba je zpoplatněna - poplatek je cca v řádu desetikorun. Postup vaší pojišťovny je správný.
prim. Moster, Revmacentrum
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
dokumentace v nemocnici včetně OP je majetkem nemocnice. Pacient do ni může nahlížet, má dostat souhrn v propouštěcí zprávě, což je dokument předávaný taky praktikovi, ev jiným lékařům. Vyžádat si dokumentaci dnes může v podstatě jen soud. Vy máte právo do kompletní dokumentace nahlížet, pokud chcete třeba OP , musí Vám jej nemocnice poskytnout v kopii, tato činnost může být spoplatněná, záleží na nemocnici, bývá.
Jiná cesta je kostrbatější, že by si to stejné mohla vyžádat pojišťovna, ale jen s vaším souhhlasem, nejlépe ověřeným podpisem a je také spoplatněná. Může být problém prokazování Vašeho souhlasu...

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí