Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Přetržená Achillovka - Artroskopie Achilovy šlachy - Diskuze

Přetržená Achillovka

Přetržená Achillovka

lock  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,11.3. jsem si při fotbale přetrhl achilovku(cca 3 cm nad patou).Mám po operaci,proběhla bez problémů,achilovka nebyla roztřepená,tudíž šla dobře sešít.Můj dotaz je,jak postupovat dále??Co jsem sondoval tak někdo doporučuje sádru 6 týdnů pak RHB,někdo zase ortézu a tím se doba léčení zkrátí o 14 dní.Prosil bych o radu,názor,jak by jste pokračovali vy.Děkuji za odpověď
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Ptáte se dobře ale na špatném místě. Následná léčba a rehabilitace se zásadně řídí peroperačním nálezem a kvalifikovaně na to může odpovědět jen operater, který přesně zná pevnost výsledného sešití. Jinak může být to i ono, obecně platí, že čím rychlejší uvedení do zátěže-tím větší riziko reruptury, na druhou stranu čím delší fixace, tím větší rigidita kotníku a problémy s následnou rehabilitací. Takže operatér balancuje při vedení doléčování mezi několika různými riziky a nejde říct, že je obecně jednotně správný postup. Nechte to rozhodování na něm.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí