Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zánět Achillovy šlachy - Artroskopie Achilovy šlachy - Diskuze

Zánět Achillovy šlachy

Zánět Achillovy šlachy

marcela  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
dobrý den ,mam velkou prosbu,jsem po operaci odstranění zánětu achilovy šlachy třetí mesíc a stale mě to moc bolí,při chuzi píchá na omak bolí,prosím o radu,děkuji moc.Marcela
hanka84  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,již rok trpím bolestí achilovy šlachy půl roku jsem marodila nejdříve sádra-následně rehabilitace-zkusila jsem jít do práce ale po 14 dnech opět velké bolesti a znovu neschopenka a následná návštěva ortopeda ten mi dal ortézu na 6 týdnu poté rehabilitace léky a masti.Již nic nepomáhalo doporučil mi částečný invalidní důchod s tím že mám nyní již chronický zánět achilovy šlachy přesto jsem šla do práce je mi 27 let a nechci být v důchodu!!
dělám ve školní jídelně kde vaříme 750 obědů denně celý den jsem na nohou a nic mi nepomáhá co mám dělat musím v 27 opravdu do důchodu????!!!prosím poraďte mi co mám dělat.Bolesti mám velké ale tohle řešení nechci akceptovat pokud je nějaká možnost vyřešení mé situace!!!
Děkuji předem za radu
nostalgika  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dovolím si odpovědět na Vaší otázku. Sama se ve svých 17 letech léčím s chronickým zánět achilovy šlachy. Vámi popsané možnosti jsem už vyčerpala a pak přišla na řadu operace, která bohužel také nezabrala, tak přišla na řadu operace druhá, radikálnější a nyní to vypadá, že to bude opravdu v pořádku. Doporučuji vám poptat se vašeho ortopeda na jinou možnost, nebo se poohlédnout jinde. V případě neřešení chronického zánětu vám šlacha může také prasknout, což není nic příjemného. Po operaci jste 6 týdnů o berlích a pak už vše bývá bez problémů. V případě jakýhkoliv otázek vám ráda odpovím, mám za sebou dvě operace AŠ, léčím se s tím již dva roky.
JONA  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den já mám dá se říci to samé co vy je mi tedy o 20 let více než Vám ale nejsem tak stará aby se člověk smířil s tím ze pomalu nebude moc chodit přišlo to zničeho nic také sádra 3 týdny pak 3 týdny ještě doma a potom do práce já také dělám v kuchyni sice nevařim ale tam se naběhá každý asi po 3 dnech uz byly bolesti zpátky a zase nechopenka od ledna stim marodim ted mám napsáno 9 ultrazvuků tam jsem ještě nebyla byla jsem na biolampách elektroléčbách cvičení nic nepomohlo také mi bylo naznačeno ze by na to mohl být částečný důchod a já si myslím že na tom není nic špatného při něm totiž můžete ůplně normálně pracovat ikdyz jste mladá na nechopence clověk nebere skoro žádné finance takhle by dostával alespon něco pravidelně a mohl by si najít nějakou lehčí práci přeji Vám at to dobře dopadne a mějte se moc hezky
stevefire  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, aktivně tančím standardní a latiskoamerické tance, minulý týden se z ničeho nic (myslím tím po žádném extrémnějším dlouhodobém tnaci)bolesti achillovek a to ráno, kdy chvilku trvá, než se to rozhýbe a dokážu chodit jako člověk. Byl jsem u lékaře - diagnoza Tendovaginitis Achillei 1.st. (léčba: Fastum gel, Nimesil 1x1, popř. Ibndometacin 1x1) Ráno a večer to bolí, ale přes den, když se to rozhýbe, tak kromě většího natažení šlachy nebo chůzi do schodů to jde, je tu riziko ruptury šlachy, když půjdu na taneční trénink (při kterém mě to moc nebolí, ani po něm) a nejedná se ožádnou akrobacii, spíš bych tančil "na lajdáka", jen tak, abych si procvičil techniku prvků?

Děkuji
S pozdravem

Štěpán
JONA  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
dobry den,já už chodím po doktotech 2 roky mám chronický zánět achilovky na pravé noze nejprve mi dali asi třikrát opich který mi pomohl když jsem nastoupila do práce po dvou hodinách jsem bolestí už nemohla chodit delám v nemocnici v kuchyni takže též celý den na nohou bolesti jsem vydrzela asi rok letos od ledna do konce unora neschopenka nohu mi dali na tři týdny do sádry bylo to v pohodě asi dva dny než jsem začala namtu nohu chodit opět to samé tak jsem byla týden v práci a mám opět neschopenku jdu na ultrazvuk a mám léky které jsem ještě neměla jmenují se uno tak jsem zvědavá zda mi to pomůže tak též prosim o radu dekuji jiřina
Karolans  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Milá Jiřino,nevím zda-li Vás potěším,ale já už chodím po doktorech s chronickým zánětem achilovky 7 let.Obstřiky,rehabilitace,léky a pokud něco z toho pomohlo,tak jen na velmi krátkou dobu.Achilovku mám velmi zduřelou a bolestivou.Na ultrazvuku mi akorát potvrdili zduření a porovnali se zdravou nohou.Jedině operativní řešení.Tak snad tento problém nebudete mít tolik let jako já.

Reakce na Karolans

JONA  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den dekuji za váš příspěvek .To mi opravdu moc nepotěšilo ale věřím Vam to ze už to máte takhle dlouho.Ja opět od ledna stim marodimdo toho se mi rozjel zánět trojklaného nervu a ještě pásový opar na obě nohy ted mi napsal pan doktor 9 krát ultrazvuk na tu šlachu a řekl mi ze to není na operaci nejhorší je ze Vám každý lékař řekne něco jiného jsem na to zvědavá ale uz mám ty bolesti rok a přestávám věřit že to půjde vyléčitjá to mám také stále oteklé at jsem v klidu nebo ne škube v tom a ukrutně to bolí a nepomůžou ani masti ani lék na bolest musí to vždy přestat bolet samo většinou je to nejlepší po ránu když se vzbudim.Tak se mějte moc hezky a budu se těšit na nejakou pozitivní zprávu držim palce s pozdravem Jirinka

Reakce na JONA

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
To se Vám to dost ....
Zánět achilovky je fakt problém, léčba se táhne většinou.... Doporučuji si najít doktora, kterému věříte a pak vytrvale chodit k němu a ptát se " a co dál doktore" a pokud má ideu a plán... fajn. Každý doktor, když k němu přejdete, začíná z větší části jako by od začátku...
Pokud mám být osobní, při první, druhé návštěvě se snažím navázat kontakt a začnu léčit podle zvyklostí, standardně. Nicméně sleduji, jak se to vyvíjí, očekávám plné a férové info od pacienta, na druhou stranu on to může očekávat ode mne. Pokud se nedaří vyléčit, přitvrzuji léčbu, hledám další možnosti....taky mne štve, když to nebere zdárného konce....
silvija  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den sem 33tydnu gravidna ...Byla sem u doktora povedal že mam zapal achilovky napsal mne mastičku i berle ale uz 2tydny a nic ...Proste furt mam nateklou nohu ani nevim co delat pomožte mne.Diky
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
rada těžká- viz výše. snad trpělivost a odlehčení.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

silvija  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
prave že jsem cizinka a všechny na mne kouka negativne...a vubec nechodim nohu mam stejne polohe,jen mam tom problem že vona mne čim dal tim vic natekla...momentalne noha vipada tahle..diky
gerlik  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
měla jsem asi před 2 lety problémy s Achilovou šlachou - hraji badminton, lékař mi diagnostikoval zánět Achilovy šlachy a měla jsem asi týden nohu v zinkoklihu. Rentgen zánět šlachy neukázal. Od letošního roku se opět potýkám s bolestí Achilovky a špatně se mi chodí. Byla jsem na Ortopedii a byla mi doporučena léčba Rázovou vlnou.
Minulý týden jsem absolvovala tuto vlnu poprvé. Celkem se to dalo, pouze chvíli to bolelo. Teď po asi 5 dnech mě noha bolí, chodí se mi hůře a mám pocit, že mě bolí celé tělo.
Chci se zeptat, jestli jsou tyto projevy po aplikaci Rázové vlny běžné.
Děkuji.
Iveta
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
metoda léčby rázovou vlnou je na Vaše potíže vhodná. Po léčbě může dojít k dočasnému zhoršení stavu. Neuvádíte, v jakém stavu Achillova šlacha je, proto je vhodné vyšetření ultrazvukem. Vhodnější a šetrnější ošetření bolestivé Achillovy šlachy je ošetření vysokoenergetickou rázovou vlnou ESWT, než standardně užívanou radiální mechanickou rázovou vlnou RSWT. Ošetření ESWT se dělá jen jednorázově. Vzhledem k tomu je vhodné si na vyšetření a léčbu rázovou vlnou ESWT v jedné době si dojet i na větší vzdálenost.
prim. Moster, Revmacentrum / Centrum léčby rázovou vlnou ESWT
zuzinda  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mám se objednat na operaci chronická cirkul peritebnitida Aš, měla jsem ultrazvuk, rebox. Někdy je to lepší, skoro to nebolí, pokud chodím, bolí. Myslítě si, že už není jiná možnost operace,? A podku bych musela, o jakou oeraci se jedná, jak dlouho bych tam musela ležet, jaká narkoza a je jisté, že s to potpm zlepší??? Ptám se proto, že mám doma partnera, o kterého se starám a musela bych si vše nějak složitě zařídit. Moc Vám děkuji za odpověd.
Zuzana Bálková balkova.zuzana@seznam.cz
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
přečtěte si shora uvedený příspěvek ze dne 22.4.2013, týká se i Vašeho problému.
prim. Moster, Revmacentrum
Sisi  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den přeji,prosím o radu.Mám již skoro dva roky problémy s achylovkama.Nejen že mě strašně bolí,rvou i v klidu, ale na levé straně nad kotníkem mám velkou bouli, tak samo na pohmat i viditelně menší bulky přímo vzadu na achylovce. Po různých vyšetřeních , dnes opět vyšetření orthopedem,posílá mě na ultrazvukové vyšetření achylovek a následně podle výsledku navrhuje chirurgickou operaci.Prosím,jak probíhá taková operace,jak dlouho budu muset být na neschopence? Nemohu si dovolit nemocenskou. Čtu zde něco o možné léčbě rázovou vlnou, mohu prosím vědět kde všude se tato metoda provádí, musím o ní požádat nebo kdo mi jí v tomto případě může doporučit, když mám obavy z operace? Jsem z okresu Nový Jičín.
Moc děkuji za odpovědi a rady.
Fialová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pracoviště, kde se užívá léčba rázovou vlnou, si najděte nejlépe na internetu, kde zjistíte i typ rázové vlny, kterou pracoviště nabízí. Centrální registr pracovišť neexistuje. Pracoviště rázové vlny si ultrazvuk udělá nejlépe svými prostředky. K léčbě rázovou vlnou nepotřebujete žádné doporučení, ale na pracovišti se objednejte sami.
prim. Moster, Revmacentrum / Centrum léčby rázovou vlnou
zuzinda  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
p. Fialová ----Prosím Vás, jsem z NJ a mám podobný problém, pokud budete vědět něco bližšího o rázové vlně tady někde v okolí, napište mi, také já se vám ozvu, v průběhu 14 dnů zkusím zjistit tady v NJ něco u Mudr. Vaněčka ohledně rázové vlny.
balkova.zuzana@seznam.cz

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí