Operace zamrzlého ramene

Operace zamrzlého ramene

Kvičalka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, prosím Vás chtěla bych se zeptat na problém se zamrzlým ramenem. Již 4 měsíc mě trápí bolest zamrzlého ramene. absolvovala jsem 3 obstřiky kortokoidy, 3 měsíce rehabilitací a učinek zatím žádný. Spíš na opak. Bolesti se zvyšují a již mám problém ruku naplno požívat, neunesu bez bolesti ani kabelku. Začala jsem chodit na fyzioterapii. Přečetla jsem si že tahle bolest může trvat i 2 roky. Je možné Vás rameno úspěšně operovat? Připomínám, že nejsem po žádném úraze, ze dne na den jsem nezvedla ruku a pak se to jen zhoršovalo.Moc děkuji za odpověď. S pozdravem. Klimešová
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, co popisujete je obraz opravdu "frozen shoulder" - zamrzlého ramene, 3 obstřiky jsou obvyklé a průběžná rehabilitace nutná. To co rozhoduje jestli budete pokračovat v konzervativním postupu léčby je efekt aplikace kortikoidů. V případě, že se neobjevuje ani přechodná úleva stavu potíží po obstřiku, nelze se spoléhat pouze na rehabilitaci. Rehabilitace je důležitá, protože udržuje alespoň pasívní dostatečnou hybnost, ale za cenu provokace další bolesti. Obvykle platí,když nenastane úleva nebo stabilizace potíží do 3-6 měsíců je indikována artroskopická operace. V případě větší ztuhlosti kloubu při této miniinvazívní operaci (2-3 stehy) povolujeme kloub a odstraníme hlavní příčiny projevy bolestí - tzv. subakromiální burza a zánětlivé změny šlachy bicepsu. Po operaci opět počítejte cca 6-12 týdnů rehabilitace.
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, zmrzlé rameno je zvláštní diagnoza, nikdo neví, co to způsobuje, ale obvykle platí, že cca po jednom roce bolesti začnou mizet, ať děláte, co děláte..
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

Vyzkoušejte fokusovanou rázovou vlnu, která hojí zánět a urychluje regeneraci a rehabilitaci ramene 

S přáním brzkého uzdravení

FYZIOklinika